--

--

--

11

Fotbalisté Baníku Souš v sobotu přivítali na svém hřišti Českou Lípu, proti které chtěli ukončit sérii dvou porážek v řadě, což se jim podařilo. Domácí vybojovali tři body po nejtěsnější výhře 1:0, zatímco Arsenal utrpěl sedmou porážku v řadě.

Baník prožil fantastický vstup do utkání, když se již v sedmé minutě utkání prosadil hlavou Dominik Dolejší. Úvodních dvacet minut domácí hráči dominovali, jenže Česká Lípa poté hru vyrovnala a usilovala o vstřelení vyrovnávací branky. Hostující celek bojující o záchranu se prezentoval bojovným stylem hry, do přestávky už ovšem žádný gól v Souši nepadl.

Ačkoliv byla hra neurovnaná a na obou stranách bylo k vidění hodně nepřesností, Baník měl po přestávce obrovskou šanci navýšit své jednobrankové vedení a rozhodnout o osudu utkání, jenže ml. Jan Štefko penaltu neproměnil a ze značky pokutového kopu zamířil vedle brány. Arsenal mohl třikrát trestat, jenže ani jednu z obrovské brankové příležitosti nevyužil.

Na obranné řadě Souše byla znát mírná nervozita, ze které zřejmě pramenily v průběhu zápasu tři obrovské chyby, dvakrát špatně přihrával domů Chábera a po přestávce Popelka a hosté se řítili třikrát sami na bránu, jenže Baník se zásluhou fantastického brankáře Tomáše Bohaty nespálil a před svými fanoušky uhájil až do samotného závěru těsné vedení 1:0.

FK Baník Most - Souš
Petr Černý (sportovní manažer): „ Dneska musíme pochválit našeho brankáře Tomáše Bohatu, který nás několikrát podržel, když šli hosté třikrát po našich malých domů sami na bránu a po přestávce ještě po rohovém kopu zabránil dalšímu gólu. Česká Lípa bojuje o záchranu, takže se snažila vyrovnat, myslím si ovšem, že dnes byl o ten jeden gól zkrátka domácí Baník Souš lepší.“

T. Bohata [-] - P. Vávra [-] (68. J. Zápotocký [-] ) , P. Hlaváček [-] (75. J. Ducháček [-] ) , V. Pátek [-] , P. Bohata [-] , D. Dolejší [-] (82. M. Hlaváček [-] ) , M. Prokop [-] (70. T. Karlovec [-] ) , K. Christof [-] , . Štefko, [-] , J. Chábera [-] , V. Popelka [-]