22.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2017-2018

21. L. Hofman , 51. P. Bukáček (p.) , 67. J. Bílek , 89. R. Baláž - 56. D. Uhlíř (p.)
28

Dolní Rožínka se postarala o překvapení, když porazila Křižanov o tři branky.

Domácí se dostali do vedení

Do zápasu, který se konal za příjemného slunečného počasí nastoupili domácí s odhodláním  přerušit sérii 3 proher za sebou a dostat se tak opět trochu do klidnějších vod tabulky. Smutný také byl fakt, že v posledních dvou zápasech domácí ani neskórovali. Za vítězstvím šli od samého začátku a první branku vstřelil ve 21. minutě Lukáš Hofman. Do poločasu mohl vedení zvýšit inženýr Bílek, ale jeho slabá střela skončila v náručí brankaře Bajera. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Dolní Rožínka navýšila vedení

2. poločas začal podobně jako první a to aktivitou domácích,  ze které vyplynula penalta. Penaltu bezpečně proměnil Pavel Bukáček a bylo to 2:0. V 56. minutě však po nedůrazném odkopnutí a zákroku brankáře Horáka byla k vidění penalta i na druhé straně. Penalta byla proměněna i na straně hostů a vypadalo to ještě na drama. Velké uklidnění pro domácí přinesla 67. minuta, kdy ve vápně hostů vyskočil nejvýše Jiří Bílek a jeho hlavička skončila v bráně. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale pouze míče nakopávali a k souvislé kombinaci se příliš nedostávali. Na konečných 4:1 po samostatném úniku nekompromisně zvyšoval v 89. minutě Roman Baláž a o vítězi tohoto utkání nebylo pochyb. Pověstného bůra mohl hostům zasadit Čermák, avšak se u něj zřejmě projevilo víkendové chlastání a skoro z malého vápna netrefil prázdnou hostující bránu. Pilířem k dnešnímu vítězství byla neprostupná obrana a konečně také i efektivní ofenzíva.

TJ Baník Dolní Rožínka
Jiří Jokl:

SK FC Křižanov
Josef Milota:

Z. Horák [-] - J. Večeřa [-] (88. P. Bartoněk [-] ) , M. Lukš [-] , J. Bílek [-] (81. R. Sluka [-] ) , J. Čermák [-] , P. Vondruška [-] , R. Mazánek [-] , V. Kopecký [-] , T. Hille [-] (66. R. Baláž [-] ) , P. Bukáček [-] , L. Hofman [-] (83. T. Kliment [-] )

P. Bajer [-] - A. Burian [-] , J. Stupka [-] , J. Milota [-] - P. Kaštan [-] , P. Bajer [-] (65. J. Uhlíř [-] ) , M. Petr [-] , D. Uhlíř [-] - R. Navrátil [-] (78. L. Anděl [-] ) , F. Trnka [-] , M. Těšík [-] (85. M. Procházka [-] )

ŽK: 34. P. Bukáček , 55. Z. Horák , 74. R. Sluka - 32. R. Navrátil , 50. P. Bajer , 56. J. Milota .
Hráči zápasu: J. Bílek - D. Uhlíř .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: ŠOUSTAR Jaroslav - BARTONĚK Pavel (N), VAŘEJKA Radim (N).