32. T. Hrbek
35

Svratka v domácím prostředí nečekaně klopýtla a přenechala tři body Bobrové.

Hrbek vstřelil branku

V 18. kole hostili fotbalisté Svratky Bobrovou. Jednalo se o duel dvou týmů ze středu tabulky při jejíž vyrovnanosti mohla výhra posunout jeden z týmů na dostřel medailovým umístěním.

Oproti předchozím kolům začali domácí zápas velmi dobře a od prvních minut svého soupeře přehrávali. Velkou šanci však spálil Boguaj, když přestřelil z malého vápna vyražený balón a neúspěšně se počínal i nejlepší střelec domácích Kalina, který nedokázal úspěšně po úniku přehodit gólmana hostí Fleka. Po tomto úvodu se probrali však i hosté. Jako první varování nejprve přišla tyčka Svobody, aby se o chvíli později po rychlé brejkové akci prosadil Hrbek, který dostal sám před gólmanem domácích příliš mnoho času a v poklidu přesně zamířil 0:1. Do konce prvního poločasu se již nic zajímavého nedělo.

Druhý poločas již branku nepřinesl

Druhý poločas se očekávala snaha domácích s výsledkem něco udělat, nicméně Bobrová velmi dobře bránila a domácí nebyli schopni je dostat pod tlak, natož trvalý. Z několika snah o zakončení stojí za zmínku jen pokus Makovského, který v krkolomné pozici mezi malým vápnem a penaltou přestřelil i síť za bránou. Hosté těsně před koncem mohli zvýšit po propadnutém balonu, ale Šmahel byl na místě. Utkání nakonec teda skončilo nejtěsnějším možným výsledkem a hosté si odváží 3 důležité body.

SK Svratka
Vojta Šmahel: "Úvod zápasu jsme odehráli ve velkém stylu, ale chyběla tomu bohužel branka. Hosté se následně chytili, dostali se do vedení a tak nakonec zápas i skončil. Hlavně druhý poločas byl z naší strany jalový, když jsme nedokázali prakticky ani jednou ohrozit bránu hostů. Ve fyzicky náročných podmínkách se i ukázalo, že Bobrová je jeden z nejlépe fyzicky připravených týmů v soutěži a v tomto směru měli hosté jasně navrch. Bohužel, hrát dobře pouze úvodních 25 minut na body nestačí.

TJ Sokol Bobrová
Miroslav Roháček: " Vyrovnané a bojovné utkání, ve kterém se jediný námi vstřelený gól nakonec ukázal jako rozhodující. "

Počet diváků: 80. Rozhodčí: LIŠKA Jiří - KOCOUR Erik, MLÁDEK Jan (N).