24.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2017-2018

--

Murin poslal Fulnek do 1. A třídy!

2. O. Murin , 32. O. Murin (p.) , 35. M. Houfek , 39. P. Ďurica , 86. V. Lachký
9

Fotbalové derby bylo k vidění na Fulneckém stadiónu v rámci 24. kola. Do Fulneku zavítalo mužstvo z Oder.

První poločas domácí stačil, aby mohli slavit postup do 1. A třídy

Diváci se ani nestačili posadit a mohli si poprvé zařvat gól. Ve 2. minutě zahrával Černín rohový kop, na přední tyči nadzvedl míč Krása a Murin nedal Cibulcovi šanci 1:0.

Za pět minut mohlo být srovnáno agilním Maléřem, ale ten nedorozumění mezi stopery nevyužil a nechal vyniknout domácí oporu mezi tyčemi Martina Rozsypala.

Poté se hra přelévala ze strany na stranu bez vážnější situace.

Velký rozruch přinesla 32. minuta, Karel Krása vystihl špatnou rozehrávku Oderských, přihrál Černínovi a ten se ocitl po spolupráci s Ďuricou sám před hostujícím brankářem. Bohužel Cibulce neprostřelil, ale při následném souboji o míč ho nešťastně zasáhl hostující obránce a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Murin 2:0.

Ve 35. minutě se skóre měnilo potřetí. V zápase neúnavně bojující Černín vybojoval míč v holubi domácího pole, následně vybídl Šestáka, ten chytře mezi nohama přenechal míč Houfkovi, ten střelou na zadní tyč navyšuje skóre na 3:0.

A aby toho nebylo málo, tak v 39. minutě upravuje skóre na 4:0 Ďurica, který chytře tečuje nepovedenou střelu Černína.

Oderští se už na žádný zvrat nezmohli

Po změně stran, se opět jak je ve Fulneku pravidlem prostřídala sestava, tak aby si zahráli i méně vytížení hráči, ale obraz hry se nezměnil.

Odry si ve druhém poločase připravili pár náznaků šancí, ale žádná z nich neměla gólové parametry.

V 86. minutě zahrával Černín trestný kop, míč hlavou prodloužil Krása a na zadní tyči už byl připravený Lachký, který překonává Cibulce popáté 5:0.

Poté se již utkání dohrává za zvuku pyrotechniky a dýmovnic a mohlo se tak začít slavit celkové vítězství domácích v 1.B třídě sk.D.

Zdroj: Radim Krása, Fotbal Fulnek

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča, asistent trenéra: Hodnocení zápasu nemůžu začít ničím jiným, než že bych chtěl všem borcům z mužstva poděkovat za příkladný výkon, bojovnost a odhodlání že jsme i ten poslední krůček zvládli. Teď si to všichni užíváme a věřím, že zvládneme i poslední zápasy, které nás ještě čekají. Velký dík patří vedení a naším fanouškům za podporu. Podařilo se nám to co jsme si před sezónou řekli a stanovili za cíl. Kluci díky

M. Rozsypal [-] - R. Krása [-] , K. Krása [-] (60. J. Stratil [-] ) , V. Lachký [-] , O. Murin [-] (81. P. Jurča [-] ) , D. Mrkvica [-] - J. Černín [-] , M. Houfek [-] , L. Vašina [-] (60. J. Špitalík [-] ) - P. Ďurica [-] (69. J. Štefek [-] ) , J. Šesták [-]