14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Kravaře srovnaly v nastavení

60. A. Šimeček , 65. A. Kubný , 83. J. Oberherr , 87. J. Buchta - 32. F. Baránek , 45. V. Těžký , 75. M. Pavelek (p.) , 93. F. Dombek
13

V zápasu plném zvratu se zrodila divoká remíza.

Prestižní prajzské derby v úvodu příliš nenadchlo. Kobeřické fanoušky nejprve nepotěšil nepřesný pokus Kubného. Ve 32. minutě už se tribunami rozléhal pískot, protože hostující Těžký vyslal do sóla Baránka a ten zachoval ledový klid – 0:1. Svěřenci trenéra Kamráda sice reklamovali ofsajd, jenže sudí jejich prosby nevyslyšeli. Domácí chtěli okamžitě odpovědět, ale zvlhl jim střelecký prach. Nejprve Mezera pěkně uvolnil Šimečka, který ovšem zakončení nezvládl. Totéž pak platilo pro Oberherra, když si naběhl na průnikový pas Robina Wirtha, ale při kličce se vyhnal do ostrého úhlu a ani nevystřelil. Kravaře byla mnohem efektivnější. Ve 45. minutě proměnil Těžký kobeřické zadáky v solné sloupy a poslal míč nechytatelně ke vzdálenější tyči – 0:2. Domácí ovšem neházeli flintu do žita. Nejprve vysunul Oberherr do nájezdu Šimečka a ten korigoval na 1:2. Vzápětí odvrátil Heger ránu Petra Stuchlíka pouze ke Kubnému, který hlasitě promluvil do dějin zápasu – 2:2. Nedělní derby najednou získalo obrátky. V 70. minutě se nechal hloupě vyloučit hostující Řeháček, jenže Kobeřicím přesilovka moc nesvědčila. Po hrubce Kolleka musel Buchta v souboji s Hegerem zatahat za záchrannou brzdu a Pavelek si s penaltou věděl rady – 2:3. Domácím pak vyšla standardní situace, když balon putoval přes Petra Stuchlíka, Schreiera a Robina Wirtha až k Oberherrovi a ten vyrovnal na 3:3. Ofenzivní smršť pokračovala přímákem Kubného, po němž se prosadil Buchta – 4:3. Celkem spravedlivou remízu pak v nastaveném čase zařídil mladíček Dombek, který po rohu Těžkého trošku se štěstím překonal gólmana Štencela – 4:4.

TJ Sokol Kobeřice
Jiří Zbořil, vedoucí Kobeřic: „Diváci museli být spokojení, protože šlo o velmi atraktivní utkání. V prvním poločase se nám moc nedařilo, když jsme se těžce prosazovali a málo jsme se pohybovali. Po přestávce už jsme se dostávali do šancí, jenže také jsme dělali hloupé chyby. Jsme zklamaní, protože jsme měli přesilovku proměnit ve tři body. Soupeř bohužel v nastaveném čase vyrovnal.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Remízu bych označil za spravedlivý výsledek. Samozřejmě jsme mohli i vyhrát, ale nakonec jsme byli rádi za bod. Vyšel nám hlavně první poločas. Mrzí mě, že jsme za stavu 2:0 nevyužili několik nadějných přečíslení, protože v těchto chvílích se utkání mohlo zlomit. Po vyloučení už jsme to měli složitější, když nás Kobeřice pořádně zatlačily.

P. Štencel [-] - J. Buchta [-] , F. Kollek [-] , J. Schreier [-] , P. Stuchlík [-] - P. Mezera [-] (70. M. Stříbný [-] ) , J. Oberherr [-] , Z. Kryštof [-] (70. R. Stuchlík [-] ) , A. Kubný [-] , R. Wirth [-] - A. Šimeček [-] (91. T. Mrovec [-] ) -

D. Kurka [-] (46. M. Pavelek [-] ) - M. Řeháček [-] , M. Czerný [-] (46. M. Maňák [-] ) , F. Dombek [-] , M. Hahn [-] , V. Těžký [-] , F. Baránek [-] (46. V. Koneczný [-] ) , P. Kupka [-] , K. Nestroj [-] (85. D. Vitásek [-] ) , D. Kahler [-] (60. J. Heger [-] ) , P. Ferenz [-]

ŽK: 84. A. Kubný , 87. J. Buchta - 42. M. Řeháček , 82. J. Heger , 86. M. Hahn . ČK: 70. M. Řeháček .
Počet diváků: 341. Rozhodčí: SLANÝ Jan - KUBÁČEK Vojtěch, PÍSEČNÝ Lukáš.