15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Slavkov přejel Loučky

16

Slavkov rozhodl čtyřmi góly v závěrečné půlhodině.

Fotbalisté Slavkova na domácím trávníku rozdrtili velmi slabé Krásné Loučky. Hned ve 2. minutě vypustil z kopačky dalekonosný projektil Dietrich, ale gólman Petr s obtížemi zasáhl. Vzápětí kopal Schneider nadějný trestňák, jenže z hranice šestnáctky pálil kousek nad břevno. Do podobných míst pak zamířili také Jan Král se Schneiderem. Nerozhodný stav tedy zrušil až Dietrich, který ve 33. minutě převzal balon od Jana Krále a procedil míč skrz překvapeného Petra. Těsně před přestávkou však viselo ve vzduchu vyrovnání, když Gloga nepochopitelně namazal Košárkovi, ale hostující záložník ve výhodné pozici selhal. Do druhé půle vkročili Slavkovští velkým náporem, jenže Dietrich, Gloga anebo Schneider pozorného Petra nepřelstili. Pak navíc domácí nezajistili zadní vrátka po vlastním rohu, Hudský se prohnal kolem Hrušky a Kubík zblízka překonal brankáře Holušu – 1:1. Svěřenci trenéra Onderky ovšem neklesali na mysli. Významnou roli sehrál osmnáctiletý dorostenec Jonáš Král, který si naběhl na zpětný pas Glogy a ve skluzu dopravil balon do sítě, čímž ideálně zúročil svůj premiérový start za muže – 2:1. O chvíli později sice Jonáš Král nedoskočil na centr Pechníka, ale Dietrich nelenil, když nabil Hendrychovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:1. Jonáš Král naznačil obrovský potenciál také v 72. minutě, protože po uličce Jana Krále nesobecky naservíroval míč volnému Schneiderovi – 4:1. Odevzdané Krásné Loučky popáté inkasovaly při akci Dietricha s Hendrychem, který nadvakrát pokořil chybujícího Petra – 5:1. Po šesté trefě pošilhával Dietrich, když při sólovém nájezdu rozezvonil tyčku. Poté opakovaně sahal po hattricku Hendrych a za ušima se drbal rovněž Jonáš Král.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, hráč Slavkova: : „Při vší úctě ke Krásným Loučkám nepamatuji, kdy tady v rámci I. A třídy dorazil slabší soupeř. Hosté připomínali výletníky, kteří si jen přišli zakopat pro zábavu. V prvním poločase bohužel nastalo velké podcenění, když jsme byli úplně bez pohybu a strašně jsme chybovali. Ve druhé půli přišlo zlepšení a hostům navíc rychle docházely síly. Navzdory vysoké výhře jsme podali průměrný výkon.“

F. Holuša [-] - R. Klement [-] , T. Marek [-] (46. J. Král [-] ) , T. Rubý [-] , J. Pechník [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , R. Hendrych [-] , J. Gloga [-]