15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Kravaře daly bůra Chlebičovu

26. P. Kupka , 48. V. Těžký , 62. J. Heger , 72. M. Pavelek , 89. J. Heger
16

Kravaře si doma hladce poradily s Chlebičovem.

Kravaře na vlastním stadionu zničily Chlebičov, který přitom v prvním poločase třímal dirigentkou taktovku. Již v 6. minutě se balon po rohu Kužela odrazil k hostujícímu Radkovi a ten málem zbořil břevno. Zanedlouho hodil Buga rychle aut na agilního Radka, po jehož střele se vlnila boční síťka. O pár vteřin později Matyášek šikovně uvolnil Bugu, který pořádně protáhl brankáře Kurku. Domácí naopak pálili ostrými náboji. Na časomíře zrovna naskočila 26. minuta, když Kahler pláchl Villaschekovi a Kupka míč usměrnil ke vzdálenější tyči – 1:0. Na opačné straně našel Villaschek ve vápně Radka, jenže volej hostujícího útočníka neměl gólové parametry. Chlebičov kontroval jedovkou Kužela, ale pozorný Kurka se nenechal nachytat. Další hořkou pilulku hosté spolkli ve 48. minutě, kdy Těžký ze dvaceti metrů parádně vymetl šibenici – 2:0. Závan bodové naděje mohla přinést hlavička Dzierži, Chlebičovu ovšem viditelně nebylo přáno. Dokonale to potvrdila 62. minuta, ve které volný Heger zužitkoval ideální centr Pavelka – 3:0. Poté si protagonisté předešlé akce vyměnili úlohy a Pavelek zvýšil již na 4:0. Vraždění hostujících neviňátek následně uzavřel Heger, když se prosadil umístěnou ranou z hranice šestnáctky – 5:0.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: : „Záměrně jsme omladili sestavu, což asi Chlebičov nečekal. Taktika se nám vyplatila, protože mladí kluci naši hru výborně rozhýbali. První poločas byl ještě docela vyrovnaný, když nás jednou zachránilo břevno. Po přestávce se mi zdálo, že soupeř odešel fyzicky. Potom jsme si ještě pomohli střídáním, takže jsme si pěkně zahráli a zastříleli. Kluci mě tentokrát potěšili.“

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „První poločas ještě snesl přísnějšího měřítka, když jsme kontrolovali balon a vytvářeli jsme si dobré šance. Bohužel jsme byli opět sterilní ve finální fázi. Ve druhé půli už jsme podali profesorský výkon. Kravaře nás trestaly z rychlých brejků, byly velmi produktivní a hlavně hladovější po bodech.“

D. Kurka [-] - M. Řeháček [-] , V. Koneczný [-] (88. F. Dombek [-] ) , P. Kupka [-] (64. M. Czerný [-] ) , M. Hahn [-] , P. Ferenz [-] , V. Těžký [-] , F. Baránek [-] (46. M. Pavelek [-] ) , K. Nestroj [-] , D. Kahler [-] (58. J. Heger [-] ) , D. Vitásek [-]

T. Mrázek [-] - J. Majewski [-] , L. Kužel [-] , L. Villaschek [-] (46. M. Starý [-] ) , D. Matyášek [-] , J. Radek [-] (79. J. Bena [-] ) , M. Dzierža [-] , P. Kozelek [-] , L. Gabaj [-] , F. Linda [-] , L. Buga [-]

ŽK: 22. V. Koneczný - 13. D. Matyášek , 43. J. Radek .
Počet diváků: 257. Rozhodčí: ŠUJAN Stanislav - JANÁČ David, HELEKALOVÁ Marie.