15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Němec rozhodl o výhře Ludgeřovic

15

Rozhodující gól padl čtyři minuty před koncem.

Hlučínské derby přineslo velmi zajímavou podívanou, kterou okořenilo pět pěkných gólů. Domácí vystrčili růžky při centru Klose a nepřesné hlavičce Kolenka. Poté už se dostaly ke slovu útočně laděné Darkovičky. Velice nadějnou akci zazdil Jamnický, když místo střely ještě hledal obsazeného Felgenträgera. Vzápětí zpytoval svědomí právě Felgenträger, který sice obešel gólmana Hájka, ale balon do sítě nedopravil. Další tutovku hostů zavraždil Bajger, jehož střelu odklidil z brankové čáry Němec. Ludgeřovice byly mnohem produktivnější. Pár vteřin před přestávkou uviděl Zoubek ve vápně Kolenka a před gólmanem Vargou ještě míč šikovně tečoval Bělan – 1:0. Branka do šatny ovšem s Darkovičkami neotřásla. Zkraje druhé půle se po průniku Bajgera objevil ve stoprocentní šanci Jamnický, jenže totálně selhal. Vyrovnání se tedy zrodilo až v 60. minutě, kdy Kremzer vyslal kupředu Jamnického, který vše vyšperkoval nesobeckým pasem na Bajgera – 1:1. Domácí však přispěchali s drtivým protiúderem. Po rohu Klose se totiž nechal Varga školácky přeskočit Pěntkou a na světelné tabuli se ukázalo průběžné skóre 2:1. Domácí forvard navíc vsítil jubilejní dvoustý gól kariéry. Houževnatý odpor hostů pak mohli zlomit Klos s Kolenkem. Nestalo se, takže zákonitě zahřmělo na opačné straně. Turanský si totiž všiml vyběhnutého Hájka a nádherným lobem z půlky hřiště upravil na 2:2. Ludgeřovice se ovšem s remízou nespokojily. V 86. minutě načechral Martiník centr na zadní tyčku, kde hlídkoval pozapomenutý Němec – 3:2.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Fanoušci sledovali zajímavé derby. Darkovičky se mi herně líbily, ale v koncovce se trápily. Sportovně přiznávám, že by zápasu více slušela remíza. Tentokrát jsme byli šťastnějším mužstvem. Z vítězství máme samozřejmě velkou radost. Chtěl bych pochválit rozhodčího, který to perfektně zvládl. Pouze v závěru se trošku jiskřilo, jinak se vše obešlo bez větších emocí.“

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Kluků je mi moc líto, protože podali kvalitní výkon. Bohužel jsme znovu doplatili na neproměňování šancí. V prvním poločase jsme zahodili tři tutovky a pak jsme dostali gól do šatny. Ve druhé půli jsme sice dokázali vyrovnat, ale poté nás potopila chyba brankáře. Rozhodně jsme nebyli horším týmem, když jsme si vypracovali více šancí než soupeř. Domácí musí být obrovsky šťastní.“

T. Hájek [-] - P. Zoubek [-] , D. Martiník [-] , J. Kolenko [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (90. J. Adámek [-] ) , K. Klos [-] , R. Bělan [-] (89. D. Balgar [-] ) , R. Fejerčák [-] , M. Postředník [-] , V. Horák [-]

P. Varga [-] - D. Strachota [-] (90. T. Ondič [-] ) , P. Buchvaldek [-] , O. Diviš [-] (88. K. Lomozník [-] ) , M. Bajger [-] , A. Felgenträger [-] , M. Jamnický [-] , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] (86. L. Moravec [-] ) , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

Počet diváků: 128. Rozhodčí: PODRACKÝ Pavel - SMETANA Patrik, HAM Tomáš.