26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Soupeři se rozešli smírně

56. Z. Nevlud - 57. J. Radek
16

Na vedoucí branku Slavkova reagoval Chlebičov vzápětí vyrovnávacím gólem.

Nedělní souboj mezi Slavkovem a Chlebičovem střelecky otevřeli domácí fotbalisté, jenže Schneider s Králem měli poněkud vychýlenou mušku. Hosté reagovali nebezpečným rohem Bugy, po němž úplně volný Matyášek hlavičkoval kousek vedle. Na opačné straně zbořil Cahel na půlce Kozelka, sudí nechal pokračovat ve hře, ale Dietrich po kolmici Krále neprorazil defenzivní val soupeře. Vzápětí Král vydláždil typickou českou uličku pro Cahla, který si však balon předkopl příliš daleko před sebe a gólman Mrázek stačil zareagovat. Poté prodloužil Dietrich míč na Cahla, jenže domácí forvard zamířil vedle tyče. Další tutovku Slavkova zazdil Nevlud, když si po báječné kolmici Hendrycha vylámal zuby na Mrázkovi. Chlebičov litoval především situace z 39. minuty. Radek poslal balon do levého křídla na Bugu, který odcentroval do šestnáctky na nikým nehlídaného Korbela, jenže ten zakončoval nad břevno. Druhý poločas spustil v poměrně kvapíkovém tempu, ale Hendrych z otočky minul hostující kasu. Velké věci se však děly především v 57. minutě. Nejprve se radovali domácí, když si Nevlud zpracoval časovaný pas Glogy přímo do běhu a našel volné místo u bližší tyče – 1:0. Stačila ovšem chvilková nepozornost Klementa, aby Matyášek posunul míč Radkovi a ten nekompromisně rozvlnil síť – 1:1. Slavkov znovu dupnul na plyn, ale jedovky Krále a Nevluda zpacifikoval Mrázek. Emoce pak rozvířil likvidační zákrok Bugy na Pechníka, jenže rozhodčí Dedek vytáhl pouze žlutou kartu. Čtvrthodinku před koncem si mohli Gloga s Nevludem zopakovat předchozí úspěšnou spolupráci, ale Nevlud tentokrát selhal. Chlebičov odpověděl ofenzivním výpadem Kužela, který dal své střele větší razanci, než by bývalo potřeba. V poslední minutě odmítl tři body Hendrych, když si naskočil na centr Hrušky, jenže z pěti metrů hlavičkoval pouze do rukavic pozorného Mrázka.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, hráč Slavkova: „Fanoušci sledovali atraktivní utkání, které probíhalo ve velkém tempu. V prvním poločase měl Chlebičov kombinačně navrch, ale na šance to bylo vyrovnané. Po přestávce jsme zvýšili aktivitu a pohyb, takže jsme se zaslouženě dostali do vedení, o které jsme však okamžitě přišli. Ve zbytku zápasu jsme si vypracovali několik tutovek, jenže střelecky se celé jaro trápíme. Jednoznačně jsme ztratili dva body.“

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „V prvním poločase jsme byli lepší na míči a silnější v kombinaci, takže naše hra ještě měla přísnější parametry. Je jen škoda, že jsme neproměnili některou z šancí, protože po přestávce jsme se ze hřiště vytratili. Slavkov mohl několikrát rozhodnout, takže s bodem musíme být spokojeni.“

F. Holuša [-] - D. Cahel [-] (51. T. Marek [-] ) , Z. Nevlud [-] , J. Pechník [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] (76. T. Rubý [-] ) , J. Schneider [-] (87. J. Borunský [-] ) , M. Hruška [-] , R. Hendrych [-] , R. Klement [-] , J. Gloga [-]

T. Mrázek [-] - J. Majewski [-] (89. M. Němčík [-] ) , L. Kužel [-] , L. Villaschek [-] , D. Matyášek [-] , A. Korbel [-] (53. M. Dzierža [-] ) , J. Radek [-] (83. R. Maloch [-] ) , P. Kozelek [-] , F. Linda [-] , L. Černín [-] , L. Buga [-] (67. L. Gabaj [-] )

ŽK: 89. J. Borunský - 31. D. Matyášek , 34. P. Kozelek , 62. L. Buga .
Počet diváků: 175. Rozhodčí: DEDEK Vojtěch - JANÁČ David, CHLEBOVSKÝ Bohumír.