26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Oldřišov slaví postup do kraje

16

Postupový gól vsítil Oldřišov sedmnáct minut před koncem.

Oldřišov vykročil na cestu za vysněným postupem již ve 3. minutě, kdy Dřizgevič vyslal kupředu Bořuckého a ten přelstil gólmana Bučka – 0:1. Domácí reagovali dvěma střeleckými pokusy Fertála, po nichž se znovu dostal ke slovu Bořucký, ale tentokrát po centru Brunclíka selhal. Hosté byli nadále naladěni na útočnou notu, jenže ránu Kurky vytěsnil Buček a Brunclík vzápětí nezužitkoval typickou českou uličku od Bořuckého. Zanedlouho načechral Droppa balon na hlavu Fišera, který těsně minul břevno. Deset minut před přestávkou obral dotěrný Bořucký o míč Vavroše, jenže při samostatném nájezdu ztroskotal na Bučkovi a neuspěl ani dorážející Brunclík. Oldřišovu se to samozřejmě vymstilo, protože si vzápěští Kamil Molnár počínal na ideální pas Fertála a začínalo se prakticky od nuly – 1:1. Dělovku domácího Schreiera poté naštěstí lapil brankář Rychlý. Těsně před přestávkou ještě předvedl skvělý slalom Brunclík, jenže Pfleger polaskal pouze boční tyčku. V úvodu druhé půle prodloužil Kurka balon na Bořuckého, který okamžitě uvolnil do sóla Puscha, ale skóre se opět neměnilo. Pak ovšem převzaly dirigentskou taktovku Jakubčovice, takže hosty držely nad vodou pouze vynikající zákroky Rychlého. Postupně na něj nenašli recept Vavroš, Schreier a hlavně Rybařík. Oldřišov se probudil až v 73. minutě. Pflegerův trestňák z půlky hřiště využil Dřizgevič a doslova zmrazil domácí lavičku – 1:2. Jakubčovice toužily alespoň po remíze, jenže jejich bodové plány jim narušil Rychlý, který v závěru báječně vychytal Rybaříka.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí Oldřišova: „Před zápasem jsme si řekli, že se na tenhle zápas vlastně těšíme celé jaro. Mohli jste totiž udělat poslední krok k vítězství v soutěži. V prvním poločase se hrál kvalitní fotbal. Bohužel jsme nedali pár šancí, takže jsme do druhé půle šli velmi nervózní. Jakubčovice nás najednou začaly přehrávat, ale my jsme si naštěstí pomohli standardní situací. Prostě jsme si nechtěli nechat ujít postupové oslavy. Velký dík patří gólmanovi Rychlému, který nás podržel v kritických situacích. Zároveň bych chtěl poděkovat celému mančaftu, realizačnímu týmu a vedení za jeden z nejkrásnějších zážitků.“