26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Pěntka rozhodl o výhře Ludgěřovic

7. M. Pěntka , 80. M. Pěntka - 41. T. Hudský (p.)
16

Rozhodující trefa Ludgeřovic přišla deset minut před koncem.

Ludgeřovice sice proti Krásným Loučkám potvrdily úlohu favorita, ale dlouho umíraly na neproměňování šancí. V této disciplíně vynikal především Pěntka, který přitom hned v 7. minutě skóroval. Nagy přetáhl centr na zadní tyčku, kde se Pěntka vyšrouboval do vzduchu a prudkou hlavičkou nedal gólmanovi Petrovi sebemenší šanci – 1:0. Protagonisté této akce si skvěle vyhověli také po půlhodině hry, ale Pěntka tentokrát mířil kousek vedle. Krásné Loučky vyčkávaly na svou příležitost do 41. minuty, kdy zatahal ve vápně za záchrannou brzdu Nagy a Hudský zužitkoval penaltu – 1:1. S okamžitou odplatou se snažil přispěchat Horák, jenže jeho pokus hosté odvrátili z brankové čáry. Druhá půle jela v podobných kolejích. Po skvostném pasu Němce sice Pěntka udělal Petrovi šikovnou kličku, ale pak netrefil cílené zařízení. Poté převzal Pěntka balon od Bělana a z výhodné pozice selhal. Zalezlí hosté vzápětí děkovali Petrovi, protože bravurně vyškrábl dělovku Klose. Nejistý osud sobotního utkání tedy rozčísl až smolař Pěntka. Deset minut před závěrečným hvizdem ho ukázkovou šajtlí našel agilní Bělan, Pěntka se otočil kolem svého strážce a sňal ze svých kopaček střeleckou kletbu – 2:1.

TJ Sokol Krásné Loučky
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Předně musím poděkovat klukům, že mě dneska podrželi. Odevzdali maximální výkon, když mi připravili spoustu šancí. Jen díky mému špatnému zakončení jsme nezvítězili mnohem vyšším rozdílem. Museli jsme to tedy urvat silou vůle, za což jsme byli v závěru odměněni. Krásné Loučky nic nepředvedly, takže si nezasloužily bodovat.“