26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Vítkov neudržel dvoubrankové vedení

16

Mokré Lazce ve druhé části otočily zápas třemi góly.

Zápas dvou naprosto odlišných poločasů. Takhle se dalo nejlépe charakterizovat sobotní střetnutí mezi Vítkovem a Mokrými Lazci. Úvodní dějství jasně režírovali domácí fotbalisté. Nejprve si sice po neobratném zákroku Chalupy málem vsítili kuriózního vlastence, ale pak už přešli do razantní protiofenzivy. Nejprve poslal Špok krásný průnikový pas na Pokorného a ten se nemýlil – 1:0. Zanedlouho chyboval při odkopu hostující gólman Kovalík, Pokorný okamžitě nabral rychlost a zvýšil již na 2:0. Mokré Lazce stále působily nezúčastněným dojmem, takže Kovalík musel zneškodnit sólový nájezd Minaříka. O čtvrthodinku později naservíroval vítkovský kapitán Mikulenka míč Pavlíčkovi, který těsně minul tyčku. Stále ještě před přestávkou vyzval Pokorný ke skórování Chrena, jenže hosté i tento těžký moment přečkali. Domácí se hnali do útoku také ve druhé půli, ale netakticky si nehlídali zadní vrátka. Dramatická zápletka se začala rýsovat od 61. minuty. Přes Košňovského a Pavla Galvase putoval balon k Janu Galvasovi, který sice na brankáři Richterovi pohořel, ale vše napravil Hiemer – 2:1. Poté už přišly chvilky mokrolazeckého bombera Pavla Galvase. Hostující forvard napřed neproměnil samostatný nájezd, jenže vítr z plachet mu dílčí selhání nevzalo. V 70. minutě výborně zakombinovalo trio Košňovský – Wojnar – Novák a Pavel Galvas měl značně usnadněnou úlohu – 2:2. O pár vteřin později Pavel Galvas potrestal další nedůslednost vítkovské defenzivy a rázem to bylo 2:3. Remízu se poté opakovaně snažil zařídit Černoch, který ovšem správně nesešteloval mířidla.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: „Dneska jsme ukázali, jak se dá prohrát jednoznačně vyhraný zápas. Po prvním poločase jsme klidně mohli vést 5:0, ale bohužel jsme zahodili několik výborných šancí. Po přestávce už jsme se úplně zbláznili. Hráli jsme strašně netakticky, když jsme stále chtěli útočit, vzadu jsme to otevřeli a Mokré Lazce nám dávaly góly z brejků. Tohle opravdu nepochopím.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Do Vítkova jsme přijeli ve velmi oslabené sestavě a navíc se nám brzy zranil kapitán Půda. V prvním poločase jsme hráli katastrofálně. Sami jsme si nic nevytvořili, zatímco soupeř mohl vstřelit pět gólů. Po přestávce jsme se naštěstí vzpamatovali. Byli jsme lepším mužstvem, když jsme dostali Vítkov pod tlak a zaslouženě jsme otočili výsledek.“