25.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Oldřišov těsně porazil Kravaře

15

Oldřišov vsítil jedinou branku zápasu už po osmi minutách.

Šlágr víkendového kola I. A třídy se uskutečnil v Oldřišově, kam dorazily nedaleké Kravaře. Prestižní derby rozhodla hned 7. minuta. Pfleger oslovil časovaným pasem Bořuckého, který si všiml, že hostující gólman Maňák netakticky vyběhl a poslal balon kolem něj mazácky do sítě – 1:0. Vedoucí mužstvo tabulky pak zdařile zakombinovalo zásluhou trojice Fišer – Droppa – Michal Jadrný, ale kravařská defenziva tentokrát zažehnala doutnající požár. Domácí fanoušky roztleskal rovněž roh Brunclíka, po němž hlavičkoval Dřizgevič kousek vedle tyče. V oldřišovském dresu na sebe dále upozornili Droppa s Fišerem, jenže hostující svatyně odolala. Svěřenci trenéra Štěpána vylezli z obranné ulity při jedovatém pokusu Nestroje, ale gólman Anděl nekapituloval. Ve druhém poločase už se zajímavé momenty daly spočítat na prstech jedné ruky. U domácího týmu stál za zmínku odvážný lob Pflegera, který z půlky hřiště pořádně protáhl pozorného Maňáka. Vyrovnání pak viselo na vlásku při hlavičce kravařského kapitána Barcala, jenže míč pouze proletěl kolem tyče. Fotbalisté Oldřišova se tedy po další soutěžní výhře znovu přiblížili vytouženému postupu.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí Oldřišova: „Po náročném anglickém týdnu nás čekalo prestižní derby proti Kravařím, v němž jsme se brzy dostali do vedení. Pak jsme měli většinu času utkání pod kontrolou. Hra se vyrovnala až v posledních dvaceti minutách, ale zkušeně jsme si to pohlídali. Vyhráli jsme zaslouženě, protože jsme si vypracovali více šancí než soupeř.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Abych byl upřímný, tak mě Oldřišov zklamal. V posledních týdnech se dostal do velké formy, ale teď to nepotvrdil. Podle mého názoru jsme byli lepším mužstvem, takže jsme měli alespoň remizovat. Bohužel jsme udělali jednu chybu a pak jsme nedali pořádnou finální přihrávku. S výkonem a přístupem mužstva jsem tentokrát spokojený.“

T. Anděl [-] - J. Pfleger [-] , M. Žídek [-] , L. Pavlíček [-] , V. Jadrný [-] (36. J. Blahetka [-] ) , J. Droppa [-] (81. R. Kurka [-] ) - D. Brunclík [-] (89. T. Bolacký [-] ) , P. Dřizgevič [-] , M. Jadrný [-] - D. Bořucký [-] , D. Fišer [-] -

M. Maňák [-] - V. Koneczný [-] (86. P. Kupka [-] ) , J. Barcal [-] (83. M. Řeháček [-] ) , D. Vitásek [-] , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] (28. D. Vavrečka [-] ) , V. Těžký [-] , K. Nestroj [-] , M. Pavelek [-] (80. F. Baránek [-] ) , J. Gattnar [-] , M. Hahn [-]

ŽK: 45. J. Pfleger - 78. J. Gattnar , 84. M. Hahn .
Počet diváků: 263. Rozhodčí: LAŠTUVKA Petr - JURAJDA David, PAVLÁSEK Martin.