25.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Bolatice doma padly s Jakubčovicemi

15

Rozhodující branka padla čtyři minuty po pauze.

Bolaticím se bohužel v letošní sezoně na domácím stadionu stále nedaří, když tentokrát přepustily body Jakubčovicím. Hosté byli na začátku naladěni na útočnou strunu, jenže naráželi na výborného brankáře Kramáře, který se mezi tři tyče postavil po dlouhé absenci způsobené přetržením achilovky. Zkušený gólman nejprve zazářil při jedovaté ráně Fertála, ale pochvalu svých spoluhráčů sklidil především ve 12. minutě, kdy zlikvidoval sólový nájezd Rybaříka. Bolatice naopak v první půli střelecky mlčely s výjimkou příležitosti Balarina, který po centru Dudy a teči Kotíka rozezvonil boční tyčku. Nástup do druhého poločasu však vyšel lépe Jakubčovicím. Rozhodčí pustili hraniční zákrok na Dudu a agilní Rybařík nekompromisně rozvlnil síť – 0:1. Domácí samozřejmě okamžitě přitopili pod kotlem, jenže odklonila se od nich štěstěna. Vše odstartovala kolmice Sebraly na rozběhnutého Obrusníka, který ztroskotal na brankáři Bučkovi. Vzápětí se Sebrala odvážně probil do šestnáctky, Monsberger málem zlomil břevno a dorážející Šula po asistenci Kotíka těsně minul Bučkovu kasu. Se svou troškou do mlýna se snažili přijít rovněž Kotík s Langerem, ale měli zamlžená mířidla. Střeleckou mizérii Bolatic pak jasně dokumentovala 78. minuta, kdy si Šula naskočil na centr Monsbergera a trefil břevno.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Byl to spíše remízový zápas, v němž jsme bohužel měli velkou smůlu. Jakubčovice nehrály vůbec špatně a navíc si dobře postavily branku, protože jsme trefovali tyčky a břevna. První poločas nám moc nevyšel, když nás výrazně podržel gólman Kramář. Ve druhé půli jsme na soupeře chtěli vletět, ale hned jsme inkasovali. Pak jsme tlačili, jenže bez efektu.“