25.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Mokré Lazce tenisově vyhrály

11. P. Galvas , 23. J. Žurek , 47. P. Galvas , 55. P. Galvas , 66. P. Galvas , 84. A. Novák - 68. R. Fejerčák , 77. T. Tač
14

Přestřelka skončila výhrou domácích.

Ludgeřovice nastoupily v Mokrých Lazcích bez několika opor, ale to určitě neomlouvá jejich ostudný výkon. V úvodních minutách se hosté hodně zlobili na rozhodčí, kteří neuznali Pěntkovi dva góly kvůli údajnému ofsajdu. Pak už si Ludgeřovice začaly kopat vlastní hrob. Nejprve vyslal Balgar nechtěně do sóla Pavla Galvase – 1:0. Druhá trefa domácích byla přímo ukázková. Pavel Galvas při standardce zakroutil balon na Žurka, který hlavou nádherně vymetl šibenici – 2:0. Poté se však Žurek nešťastně srazil s Kolenkem, takže oba fotbalisté odjeli do nemocnice na šití. Hosty nevzpamatovala ani přestávka. Hned ve 47. minutě fatálně chyboval Zoubek a Pavel Galvas za tuhle nabídku opět gólově poděkoval – 3:0. Při čtvrté trefě Mokrých Lazců se nachal Balgar hloupě obrat o míč a Pavel Galvas završil hattrick – 4:0. Pátý úspěšný zásah domácích nesl sourozenecký rukopis, když Jan Galvas vyzval ke skórování Pavla Galvase – 5:0. Ludgeřovice reagovaly pěknou narážečkou Fejerčáka s Pěntkou – 5:1. Za dalších devět minut si vzal slovo jejich týmový kolega Tač, který doklepával balon do sítě po rohu Klose a pokusu Pěntky – 5:2. V 84. minutě si vybral slabší chvilku hostující brankář Hájek, protože tak dlouho chytal míč do rukou, až se k němu přiřítil Novák a pečetil na výsledných 6:2.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Jsme rádi, že jsme zvítězili a konečně jsme proměňovali šance. Hosté hráli hrozně, když nám výhru hodně usnadnili. Já jsem bohužel strávil na trávníku jen necelou půlhodinku, protože jsem se po druhém gólu srazil s protihráčem a musel jsem jet zašít roztržené obočí. Kluci to ovšem zvládli perfektně. Aspoň vidím, že už můžu v klidu skončit.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: : „Do Mokrých Lazců jsme přijeli ve dvanácti lidech. Na lavičce seděl pouze náhradní brankář, který navíc musel brzy do hry a jako jediný nezklamal. Jinak jsme podali katastrofální výkon, když jsme soupeři na většinu gólů přihráli. Na začátku zápasu nám sice rozhodčí neuznali dvě regulérní branky, ale na to se nechci vymlouvat. Prostě jsme neměli svůj den.“

R. Kovalík [-] - F. Mička [-] (82. P. Ciminga [-] ) , J. Žurek [-] (26. J. Galvas [-] ) , P. Galvas [-] (67. A. Novák [-] ) , M. Holoubek [-] , D. Exner [-] , P. Wojnar [-] , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , D. Půda [-] , Z. Říman [-]

T. Hájek [-] - P. Zoubek [-] , J. Kolenko [-] (26. T. Tač [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] , K. Klos [-] , R. Bělan [-] , R. Fejerčák [-] , D. Balgar [-] , V. Horák [-] , D. Nagy [-]

ŽK: 75. M. Holoubek - 13. J. Kolenko , 21. M. Pěntka .
Počet diváků: 156. Rozhodčí: ŠUJAN Stanislav - CHLEBOVSKÝ Bohumír, JANÁČ David.