24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Dietrich hattrickem skolil Velké Heraltice

14

Heraltice sice snížily dvoubrankové vedení, ale Slavkov dalšími dvěma góly svou výhru potvrdil.

Ve Slavkově bylo na programu prestižní střetnutí domácích fotbalistů s Velkými Heralticemi. Hosté vystrčili růžky v 5. minutě, když chyboval Klement, ale ránu Adama Rolného zneškodnil gólman Šupola. Domácí naopak pálili ostrými náboji. O pár vteřin později utekl po levém křídle Hendrych, po jehož centru předvedl Dietrich efektní a hlavně efektivní patičku – 1:0. Vyrovnání viselo ve vzduchu po kombinaci Zemborskiho  se Šimonem, jenže Adam Rolný při sólovém nájezdu zbrkle zakončoval do oblak. Ve 21. minutě pláchl všem slavkovský Borunský, pak nesobecky nabil Královi, ale domácí špílmachr zamířil nad břevno. Vzápětí Král s Dietrichem vytvořili nadějnou střeleckou pozici pro Marka, který ovšem našel pouze náruč připraveného Patrika Kleina. Naprosto totožně si poté počínal jeho týmový kolega Hendrych. Hosté odpověděli odvážným výpadem Adama Rolného, jenže balon proletěl kolem tyče. Jinak ale na trávníku kralovali domácí borci. Příležitost Dietricha však zlikvidoval Patrik Klein a Hendrych po skvostné individuální akci nezkrotil mušku. Velké Heraltice o sobě daly vědět zásluhou Zemborskiho, jenže mnohem nebezpečněji vypadaly útoky Slavkova. Markovi sebral gól signalizovaný ofsajd, Král se Schneiderem ztroskotali na Patriku Kleinovi a Dietrich po asistenci Krále rozkymácel tyčku. Těsně před přestávkou ještě zakončoval kousek mimo Adam Rolný. Na začátku druhé půle ovšem při domácích stáli všichni svatí. Po dalším kiksu Klementa se čerstvý Fojtík položil do voleje a Šupolu zachránila branková konstrukce. Slavkov se uklidnil v 55. minutě. Král nejprve vystihl špatné autové vhazování Žurka, Král vysunul kupředu Dietricha a ten si doslova vychutnal dvojici protihráčů – 2:0. Dramatickou zápletku chtěl zařídit Adam Rolný, ale Šupola se vyznamenal. V dobrém světle se následně ukázal i Patrik Klein, když zpacifikoval bombu Krále. Hosté vykřesali jiskérku bodové naděje v 67. minutě, protože Fojtík si pěkně naskočil na přetažený centr Adama Rolného a šikovně přehodil Šupolu – 2:1. Velké Heraltice však slavily pouze několik sekund. Král totiž vyslal do nájezdu Dietricha a slavkovský snajpr zkompletoval hattrick – 3:1. Těsně před finálním hvizdem ještě Patrik Klein vychytal Rubého a Dietricha. Výsledkovou tajenku tedy odtajnil až Král, když mu balon ideálně nachystal Rubý – 4:1.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, hráč Slavkova: : „Jsme rádi, že jsme konečně přerušili černou sérii porážek. Proti Velkým Heralticím jsme ukázali obrovský hlad po třech bodech. Soupeře jsme převyšovali nejen herně, ale hlavně v bojovnosti, nasazení a agresivitě. Zasloužili jsme si zvítězit mnohem větším rozdílem. Musím pogratulovat hlavně Tomáši Dietrichovi, kterému se hattrick určitě prodraží.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajtrla, náhradní brankář Velkých Heraltic: „Z naší strany to byla velká bída. Jsem zklamaný, protože v obraně jsme se dopouštěli nepochopitelných kiksů. Domácí dneska vyhráli naprosto zaslouženě. Dali do toho srdce a bojovnost, zatímco my jsme to odchodili. Přijeli jsme jako na výlet, takže se musíme omluvit našim fanouškům.“

R. Šupola [-] - J. Borunský [-] , J. Král [-] (90. D. Slavík [-] ) , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] (77. T. Rubý [-] ) , M. Hruška [-] , R. Hendrych [-] , R. Klement [-] , J. Gloga [-] , T. Marek [-] (57. J. Lazecký [-] ) , J. Pechník [-]

P. Klein [-] - D. Žurek [-] , J. Richter [-] , P. Čunta [-] (46. V. Kocián [-] ) , D. Šimon [-] (79. J. Tesař [-] ) , A. Rolný [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] (68. J. Otipka [-] ) , D. Zvardoň [-] (46. J. Piatkevič [-] ) , M. Zemborski [-] , J. Otipka [-] (46. K. Fojtík [-] )

ŽK: 44. D. Žurek , 72. A. Rolný , 88. J. Otipka .
Počet diváků: 180. Rozhodčí: TABÁŠEK Kamil - DVOŘÁK Martin, JURAJDOVÁ Lenka.