24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Soupeři se rozešli smírně

14

Ludgeřovice sice dvakrát vedly, ale Chlebičov vždy dokázal odpovědět a srovant krok.

Sobotní utkání mezi Ludgeřovicemi a Chlebičovem se obešlo bez vítěze, přičemž remíza paradoxně více vyhovovala favorizovaným domácím. Hosté na sebe upozornili hned ve 2. minutě, když Radek po asistenci Bugy otřel svou střelu o tyčku. Samozřejmě tedy udeřilo na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Němec totiž perfektně uvolnil Bělana, který balon procedil přes gólmana Mrázka – 1:0. Chlebičov ovšem pokračoval v aktivním pojetí hry, když kvalitně zakombinovali Buga s Lindou, jenže Radek neměl svůj den. Ludgeřovice se rozhodně nechtěly nechat zahanbit, ale Pěntka pohořel na Mrázkovi a Bělan tentokrát nasměroval svůj projektil vedle vzdálenější tyče. Závěr první půle si přisvojili hosté. V tutových šancích se postupně objevili Radek, Buga anebo Korbel, jenže bez potřebného gólového efektu. Domácí o sobě dali znovu vědět až zkraje druhé půle, když Pěntka načasoval pěknou kolmici pro Bělana a ten rozezvonil brankovou kostrukci. V 59. minutě se zrodilo vyrovnání. Korbel si šikovně vyměnil balon s Bugou a placírkou ho nekompromisně zavěsil za záda gólmana Hájka – 1:1. Ludgeřovice reagovaly za dalších osm minut. Němec uviděl na křídle rozběhnutého Pěntku, který našel ve vápně nikým nehlídaného Bělana a domácí šli opět do vedení – 2:1. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem získal výsledek finální podobu. Buga rozehrál roh nakrátko na Kužela a ten nachytal Hájka na hruškách – 2:2. V samém závěru mohla rozhodnout obě mužstva, jenže selhali jak ludgeřovičtí Zoubek s Martiníkem, tak chlebičovský Metelka.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Potkali jsme se s velmi silným soupeřem. Chlebičov má velmi technické a zkušené mužstvo. První poločas probíhal v režii soupeře, který byl mnohem silnější na míči a dostával se snadno do šancí. My jsme se chytili až po přestávce, když jsme konečně dokázali být nebezpeční. Bod tentokrát bereme.“

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Šlo o divácky atraktivní zápas, v němž bychom si za první poločas zasloužili vyhrát. V úvodním dějství jsme dominovali, stále jsme drželi balon, jenže nedokázali jsme dát gól. Po přestávce se hra vyrovnala, přesto se domnívám, že s remízou jsou spokojenější spíše domácí. Bod ale není špatný.“

T. Hájek [-] - P. Zoubek [-] , J. Kolenko [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] , K. Klos [-] , R. Bělan [-] (87. D. Martiník [-] ) , R. Fejerčák [-] , M. Postředník [-] (65. J. Stromšík [-] ) , V. Horák [-] , D. Nagy [-]

T. Mrázek [-] - J. Majewski [-] , L. Kužel [-] (87. L. Villaschek [-] ) , D. Matyášek [-] (75. M. Němčík [-] ) , A. Korbel [-] , J. Radek [-] , L. Gabaj [-] (80. P. Kozelek [-] ) , F. Linda [-] , F. Metelka [-] , L. Buga [-] , L. Černín [-]

ŽK: 80. J. Kolenko .
Počet diváků: 114. Rozhodčí: PICMAUS Jiří - JURČEK Ondřej, PÍSEČNÝ Lukáš.