24.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Unii postihl ve druhé půli kolaps

14

Hlubina sice vedla po poločase o jednu branku, ale po přestávce ji postihl kolaps a Oldřišov ji nasázel šest branek.

V ostravské Hlubině se minulou sobotu uskutečnila důležitá bitva o postup do krajského přeboru. Po závěrečném hvizdu mohli slavit borci z Oldřišova, kteří svého soupeře v druhé půli knokautovali šesti gólovými údery. Začátek zápasu přitom patřil domácím. Ránu Rodka ještě výtečně zlikvidoval brankář Rychlý. V 5. minutě ovšem nezachytil Pavlíček nebezpečný centr a Starý stál ve správný moment na správném místě – 1:0. Hlubina nadále tlačila na pilu, jenže Starý s Klímou neuspěli. Oldřišov se zahříval do optimální provozní teploty mnohem pomaleji. Během prvního poločasu zazlobili Matěj Žídek, Fišer a především Brunclík, ale nezkrotili mířidla. Hosté naštěstí nepropadali panice a po přestávce si v Ostravě otevřeli střelnici. Vše odstartoval dlouhý aut Vojtěcha Jadrného na Bořuckého, který balon ideálně nabil Michalu Jadrnému – 1:1. Domácí se snažili bleskově odpovědět, jenže opakovaně si vylámali zuby na výborném Rychlém. Hosté tyto těžké momenty přežili a následně začali s popravou velkého konkurenta. Na časomíře zrovna naskočila 57. minuta, když Vojtěch Jadrný vysunul kupředu Fišera a ten ze dvaceti metrů nádherně přeloboval gólmana Otoupalíka – 1:2. O pár vteřin později proměnil Brunclík domácí zadáky ve slalomové tyče a Bořucký zvýšil již na 1:3. Fotbalisté Oldřišova pak otřeseného protivníka definitivně dorazili v 70. minutě. Přes Vojtěcha Jadrného a Bořuckého se dostal k míči Fišer a zachoval chladnou hlavu – 1:4. O pátý úspěšný zásah hostů se postaral Michal Jadrný, ale destrukci ostravské defenzivy uzavřel až střídající Pfleger, který završil pěknou kombinaci Bolackého s Bořuckým – 1:6.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí Oldřišova: V prvním poločase měla Hlubina trošku více ze hry, když jí vydatně pomáhali rozhodčí. Během přestávky jsme si však v kabině řekli, že stále ještě není nic ztraceno a nastal parádní obrat. Po přestávce jsme v Ostravě předvedli parádní střelecký koncert. Jsme velice rádi, že jsme porazili nejen Hlubinu, ale také rozhodčí.“