23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Oldřišov tenisově porazil Slavkov

15

Oldřišov zcela jednoznačně pokořil Slavkov.

Fotbalisté Oldřišova proti Slavkovu potvrdili roli favorita, i když v 8. minutě si zhluboka oddechli. Po pěkném centru hostujícího Borunského hlavičkoval dezorientovaný Pfleger nepochopitelně za sebe a gólman Rychlý zabránil jistému vlastenci. Dosud nevýrazné domácí povzbudila 11. minuta. Fišer nejprve prostrčil balon na Michala Jadrného, který orazítkoval tyčku. Akce však pokračovala hbitým průnikem Bořuckého, po němž skóroval trestuhodně nepokrytý Brunclík – 1:0. Vzápětí vyslal Patrik Žídek do sóla Fišera, jenže slavkovský brankář Šupola vyškrábl míč na roh. Na opačné straně se Marek řítil sám na Rychlého, jenže balon do sítě neprocpal. Domácí mohli zdvojnásobit své vedení ve 28. minutě. Dřizgevič vymyslel skvělou kolmici pro Brunclíka, který nesobecky uvolnil Fišera, a zachvěla se tyčka hostující kasy. O pár vteřin později už borci ze Slavkova neměli tolik štěstí. Brunclík načechral do vápna lahůdkový centr a Bořucký se v pádu nemýlil – 2:0. Oldřišov pokračoval v náporu, jenže Brunclík zamířil kousek vedle. Ve 34. minutě získal zápas nový náboj, protože Borunský posunul míč na Hendrycha a ten zachoval ledový klid – 2:1. Těsně před přestávkou mohli udeřit kluci z Oldřišova, když Bořucký zdálky prozkoušel Šupolu a Michal Jadrný zblízka hlavičkoval těsně nad břevno. Zkraje druhé půle viselo ve vzduchu vyrovnání, jenže Borunský s Cahlem neuspěli. V 50. minutě se Borunský znovu drbal za ušima, protože z výhodné pozice poslal balon mimo domácí kasu. Klasicky se tedy uplatnilo okřídlené „nedáš – dostaneš“. Patrik Žídek s Fišerem totálně rozebrali slavkovskou defenzivu a Brunclík měl značně usnadněnou úlohu – 3:1. Domácí byli skutečně při chuti, když musel Šupola likvidovat jedovaté pokusy Michala Jadrného a Bořuckého. Hosté na sebe upozornili drzým výpadem Krále, ale rovněž Rychlý se vyznamenal. Výsledkovou tajenku definitivně odhalila 65. minuta. Bořucký přesprintoval Rubého a vzápětí naservíroval míč na zlatém podnose Fišerovi – 4:1. Poté se Rubý vydal na útočný výlet, po němž si Cahel vylámal zuby na spolehlivém Rychlém. Oldřišovský gólman následně výtečně zneškodnil i samostatný nájezd Nevluda. Slavkovské zadáky naopak vyškolili Brunclík s Fišerem, který pohodlně zvýšil již na 5:1. Hosté ovšem nerezignovali, když Král krásně uvolnil Borunského, ten našel na pětce Cahla a Rychlý tentokrát neměl nárok – 5:2. Nedělní kanonádu poté uzavřel Dřizgevič, když těžil z poctivé práce Patrika Žídka – 6:2.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí Oldřišova: „Bylo to velmi zajímavé utkání, v němž fanoušci viděli spoustu šancí. My jsme se v prvním poločase trápili v koncovce. Kdybychom vstřelili pět gólů, tak by se asi nikdo nedivil. Místo toho jsme před přestávkou inkasovali, ale moc nás to naštěstí nerozhodilo, protože jsme celkem snadno procházeli slavkovskou obranou. Oproti podzimu soupeři strašně chyběl zraněný stoper Obludník. Kdyby hrál, tak bychom to asi měli mnohem těžší.“

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, hráč Slavkova: Zápas jsem sledoval přímo z lavičky a pro nezaujatého diváka to musel být skvělý ofenzivně laděný fotbal. Oldřišov sice zvítězil zaslouženě, ale takhle vysokým přídělem to nemělo skončit. Rozhodla obrovská útočná síla domácích, kteří nás několikrát totálně rozebrali. My jsme naopak většinu šancí promarnili. Bohužel nás momentálně trápí velká marodka.“

R. Rychlý [-] - J. Pfleger [-] , M. Žídek [-] , L. Pavlíček [-] - D. Brunclík [-] , P. Dřizgevič [-] , M. Jadrný [-] (70. R. Kurka [-] ) - D. Bořucký [-] - D. Fišer [-] , P. Žídek [-] (78. J. Blahetka [-] ) , V. Jadrný [-] (46. J. Droppa [-] )

R. Šupola [-] - D. Cahel [-] , J. Borunský [-] , J. Pechník [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] (78. J. Schneider [-] ) , R. Hendrych [-] , T. Marek [-] , Z. Nevlud [-] (75. D. Slavík [-] ) , R. Klement [-] , T. Rubý [-]

ŽK: 55. M. Žídek , 72. J. Droppa .
Počet diváků: 135. Rozhodčí: TAKÁČ Tibor - BRABEC Roman, KYSELÝ Jiří.