22.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Těžký potopil Slavkov

16

Rozhodující trefa padla dvacet minut před koncem.

Fotbalisté Slavkova chtěli odčinit předchozí domácí porážky s Vítkovem a Hlubinou, takže se do soupeře pustili s velkou vervou. Hned v 5. minutě posunul Schneider balon na Rubého, jehož jedovka nadělala hostujícímu gólmanovi Maňákovi značné problémy. Kravaře poprvé zazlobily při standardce Těžkého a nepřesné hlavičce Ference. Na opačné straně vystihl domácí Nevlud špatnou rozehrávku Barcala, ale Cahel pálil zbrkle vedle. V 18. minutě se Barcal předvedl v mnohem lepším světle, když se vydal na ofenzivní výlet a pohotovou dělovkou prověřil brankáře Šupolu. Akce pokračovala dorážkou Ference, který po efektní zasekávačce o chloupek minul slavkovskou kasu. O chvíli později oslovil Ferenc krásným křížným pasem Hahna a ten vyprášil rukavice pozorného Šupoly. Hosté pokračovali v náporu jenže trestňák Barcala postrádal přesnost. Druhý poločas odstartoval nepřesným pokusem domácího Nevluda. V 53. minutě šli borci ze Slavkova do slibného přečíslení, které vyřešil Cahel nesobeckým pasem na Rubého, ale Skoumal uhasil doutnající požár. Kravaře vyčkávaly na svou příležitost do 70. minuty. Těžký při trestňáku chytře obstřelil zeď a Šupola nestačil zareagovat – 0:1. Hosté samozřejmě ožili, jenže jedovky Ference a Vitáska zlikvidoval Šupola. Domácí se probudili až deset minut před koncem, kdy Maňáka provětral Hendrych. Následoval roh, po němž Gloga posadil centr na hlavu Cahela, ale Maňák opět zakročil. Cahel se dostal do zakončení i po standardní situaci Nevluda, ke smůle Slavkova měl ovšem značně zamlžená mířidla, takže Kravaře těsný náskok udržely až do závěrečného hvizdu.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, stoper Slavkova: „První poločas byl z naší strany hodně nevýrazný. Kravaře mnohem lépe kombinovaly a vytvořily si i dvě dobré šance, takže remíza nám docela vyhovovala. Po přestávce nastalo zlepšení, ale bohužel jsme nedohráli několik nadějných přečíslení. Pak jsme si bohužel nepohlídali standardku a bylo hotovo. Oproti předchozím zápasům nám scházela údernost v útoku.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Už dlouho se nepamatuji na to, kdy naposledy jsem ve Slavkově zvítězil, takže musím být spokojený. Utkání by zřejmě více slušela remíza. V prvním poločase jsme byli nebezpečnější, po přestávce se hra vyrovnala. Byl to velký boj, který rozhodla naše povedená standardka. Jsem rád, že nám fungovala defenziva.“

R. Šupola [-] - D. Cahel [-] , J. Borunský [-] , J. Pechník [-] , Z. Nevlud [-] , R. Hendrych [-] , J. Schneider [-] (32. J. Lazecký [-] ) , M. Hruška [-] (73. D. Slavík [-] ) , J. Gloga [-] , R. Klement [-] , T. Rubý [-]

M. Maňák [-] - V. Koneczný [-] (63. D. Vitásek [-] ) , J. Barcal [-] , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] (88. D. Vavrečka [-] ) , V. Těžký [-] , F. Baránek [-] (84. M. Řeháček [-] ) , K. Nestroj [-] , J. Gattnar [-] , M. Hahn [-] , M. Skoumal [-]

ŽK: 11. R. Klement , 35. J. Gloga , 86. R. Šupola - 27. M. Hahn .
Počet diváků: 160. Rozhodčí: TVARDEK Erik - BORÁŇ Ondřej, VOJKOVSKÝ Michael.