22.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Kobeřice kradly v Darkovičkách

16

Darkovičkám se podařilo korigovat skóre devět minut před koncem.

Fotbalisté Kobeřic si domů odváželi všechny body hlavně zásluhou vynikajícího prvního poločasu. Svěřenci trenéra Kamráda na začátku překypovali aktivitou, což se jim vyplatilo hned ve 12. minutě. Při dlouhém nákopu René Wirtha lehce zaváhal gólman Varga a Šimeček neměl slitování – 0:1. Varga si pak naštěstí napravil reputaci, když zpacifikoval dvě slibné přežitosti Mezery. Poté se přihlásil o slovo Kubný, ale stejně jako jeho týmový kolega Robin Wirth netrefil cílené zařízení. Darkovičky se naopak v úvodním dějství zmohly pouze na odvážný průnik Bajgera. Po přestávce už domácí hráči nepříjemně kousali. Dvě hrubky kapitána Stuchlíka však Turanský neztrestal, když pokaždé ztroskotal na brankáři Štencelovi. Ten si následně pošmákl i na příležitosti Felgenträgera, takže se zákonitě radovali hosté. V 73. minutě se balon po rohovém kopu Hlawenky odrazil k Robinovi Wirthovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. Divinovi hoši se nevzdávali, jenže stačili pouze korigovat. Necelých deset minut před závěrečným hvizdem nabral rychlost Jamnický, po jehož přesném pasu se nemýlil čerstvý Moravec – 1:2. Přesto se body stěhovaly do Kobeřic, které mírně oživily postupové naděje.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: : „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli na nás Kobeřice vletěly, když byly jednoznačně lepší. Hosté šli zaslouženě do vedení, zatímco my jsme se k ničemu nedostali. Po přestávce soupeři docházely síly, zápas už probíhal podle našich not, ale přesto jsme nedokázali bodovat.“

TJ Sokol Kobeřice
Jiří Zbořil, vedoucí Kobeřic: „Získali jsme velmi cenné tři body, které jsme si zasloužili hlavně za první poločas, v němž jsme dominovali. Vypadalo to jednoduše, ale po odchodu zraněného Schreiera se nám rozpadla obrana. Darkovičky pak vrhly všechny síly do útoku, takže jsme se nakonec strachovali. Závěr byl trošku divočejší, když došlo k několika potyčkám.“

P. Varga [-] - T. Buchta [-] , D. Strachota [-] , A. Felgenträger [-] (76. L. Moravec [-] ) , T. Kabich [-] (84. K. Lomozník [-] ) , P. Kremzer [-] , R. Wicker [-] (76. T. Ondič [-] ) , P. Turanský [-] , M. Bajger [-] , P. Adamčík [-] (30. M. Jamnický [-] ) , L. Lindovský [-]

P. Štencel [-] - J. Havelka [-] , P. Mezera [-] , J. Oberherr [-] (25. P. Hlawenka [-] ) , A. Kubný [-] (76. M. Stříbný [-] ) , Z. Kryštof [-] , P. Stuchlík [-] , J. Schreier [-] (52. J. Buchta [-] ) , R. Wirth [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (84. D. Mrva [-] )

ŽK: 30. P. Adamčík , 68. T. Kabich , 75. T. Buchta , 91. P. Turanský - 8. R. Wirth , 52. P. Stuchlík , 69. P. Mezera , 85. P. Štencel , 91. J. Buchta , 91. J. Havelka .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: BORÁŇ Tomáš - VRANAY Vojtěch, JANTOŠ Pavol.