22.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Vítkovský finiš přišel pozdě

71. O. Chreno , 86. K. Špok - 52. J. Klement , 55. J. Droppa , 57. J. Klement
16

Oldřišov během pěti minut druhé ple dal tři góly. Vítkov už jen snížil na jednobrankový rozdíl.

V sobotním odpoledni se ve Vítkově střetla mužstva z opačných koutů tabulky, jenže na trávníku to nešlo příliš poznat. Hosté sice zazlobili hned ve 3. minutě pěknou individuální akcí Dřizgeviče, ale domácí okamžitě odpověděli nepřesným pokusem Špoka. Vážný sestupový aspirant rozhodně nepůsobil bojácným dojmem. Ve 20. minutě jedovatě vypálil Minařík a dorážející Černoch o kousek minul oldřišovskou kasu. Za dalších jedenáct minut se tlačili do zakončení Chreno s Pavlíčkem, jenže hostující gólman Anděl vytasil dva vynikající zákroky. Na začátku druhé půle ovšem Vítkov zažil přímo hororovou pětiminutovku. Nejprve se uvolnil na křídle Dřizgevič a okamžitě odcentroval do vápna, kde dostal Klement trestuhodně moc prostoru – 0:1. Oldřišovu narostla křídla, což jasně dokázala situace z 55. minuty. Pfleger s Brunclíkem vytvořili ideální palebnou pozici pro Droppu, který napřed hlavičkoval do tyčky, aby pak volejem málem protrhl síť – 0:2. Třetí facku domácí schytali znovu od Klementa, když si předtím výborně vyhověli Bořucký s Brunclíkem – 0:3. Oldřišov pak viditelně polevil, což se mu nemuselo vyplatit. Při trestňáku Pokorného ještě bravurně zasáhl Anděl. V 71. minutě ovšem po centru Černocha hrubě chyboval Pfleger a Chreno pohotově korigoval na 1:3. Čtyři minuty před závěrečným hvizdem se dokonce Vítkov přiblížil na rozdíl jediné branky. Pokorný nezištně uvolnil Špoka, který se sice nemýlil, jenže ani tento přesný zásah domácím body nepřinesl.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: „Jsem velmi zklamaný, protože body tentokrát nevisely vysoko. Oldřišov mě hodně zklamal. Podle mě to byl nejslabší soupeř, na kterého jsme v jarní části narazili. Bohužel jsme se znovu porazili sami, když jsme během pěti minut udělali spoustu chyb a hosté toho využili. Hodně mě to štve. Určitě jsme mohli vyhrát.“

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí Oldřišova: „První poločas byl z naší strany špatný, když jsme vlastně skoro nevystřelili na vítkovskou branku. O přestávce jsme si řekli, že se pokusíme předvádět naši hru, což nám vydrželo nějakých patnáct minut, kdy jsme dali tři góly. Pak už to znovu byla slabota. Jsme rádi, že jsme ubránili náskok a vezeme si domů všechny body.“