21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Oldřišov padl doma

16

Ludgeřovice o své výhře rozhodly dvěma góly po pauze.

Ani fotbalisté Oldřišova se nedokázali popasovat s rolí favorita. Úvodní oťukávanou na chvilku přeťala příležitost Bořuckého, který po centru Dřizgeviče hlavičkoval těsně nad břevno. Poté se obě mužstva znovu střelecky odmlčela. Až deset minut před přestávkou se po rohu Klose vyšrouboval do vzduchu Kolenko, ale oldřišovská kasa mu byla o pár čísel malá. Domácí odpověděli skvělou přihrávkou Droppy na úplně volného Kurku, který ovšem balon trestuhodně netrefil. Druhý poločas přinesl líbivější podívanou. Ludgeřovice předvedly raketový nástup, když si Zoubek vyměnil míč s Klosem, z pravého křídla pak našel na zadní tyči Stromšíka a ten zrušil nerozhodný stav – 0:1. Vyrovnáním to notně zavánělo především v 61. minutě. Vojtěch Jadrný vyslal kupředu Brunclíka, který uviděl ve vápně Bořuckého, jenže gólman Hájek se vytasil s exkluzivním zákrokem. Hostující družina se ukázala při akci Klose s Bělanem, ale brankář Rychlý se příliš nezapotil. Bouři emocí pak vzbudila poslední minuta. Ludgeřovický bomber Pěntka byl nejprve ošetřován za postranní lajnou, aby ho pak pomezní rozhodčí nečekaně pustil na trávník, takže z půlky pelášil sám na Rychlého a nasadil mu učebnicové jesličky – 0:2.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí Oldřišova: „Byl to spíše remízový zápas, v němž zvítězilo šťastnější mužstvo. První poločas byl velmi vyrovnaný, ale po přestávce jsme bohužel brzy inkasovali, což byla voda na ludgeřovický mlýn. Hosté pak bránili v deseti lidech a hrozili z brejků. My jsme se bohužel nedokázali prosadit. Hodně mě zklamal Pěntka, který v závěru předstíral křeče a pak nám vstřelil gól. To byla pěkná sviňárna.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Herně to bylo naprosto vyrovnané, ale my jsme si počínali lépe při zakončení. Oldřišov sice dobře kombinoval, vzadu byl dostatečně důrazný, jenže moc se mu nedařilo směrem dopředu. Když už se domácí dostali do šance, tak perfektně zachytal náš brankář Hájek. Hodně nám pomohl první gól, po němž jsme se zatáhli a soustředili jsme se na brejky.“

R. Rychlý [-] - J. Droppa [-] (68. T. Bolacký [-] ) , L. Pavlíček [-] , V. Jadrný [-] - R. Kurka [-] (58. J. Klement [-] ) , P. Dřizgevič [-] (65. J. Pfleger [-] ) , M. Jadrný [-] - D. Bořucký [-] - D. Brunclík [-] , M. Žídek [-] , J. Blahetka [-]

T. Hájek [-] - P. Zoubek [-] , J. Kolenko [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (90. T. Tač [-] ) , J. Stromšík [-] (87. R. Fejerčák [-] ) , K. Klos [-] , R. Bělan [-] , D. Balgar [-] (77. D. Martiník [-] ) , M. Postředník [-] , V. Horák [-]

ŽK: 34. D. Bořucký , 36. V. Jadrný - 32. P. Zoubek , 43. K. Klos , 66. J. Kolenko , 90. R. Fejerčák .
Počet diváků: 151. Rozhodčí: ŠUJAN Stanislav - ŠIMEČEK Michal, JANÁČ David.