21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Hlubina si veze všechny body ze Slavkova

34. D. Cahel - 17. J. Starý , 59. M. Blokša
16

Hlubina o své výhře rozhodla brankou těsně před hodinou hry.

Slavkov na domácím stadionu přivítal ambiciózní Hlubinu, která měla štěstí již ve 3. minutě, protože Schneider po chybném výkopu gólmana Otoupalíka rozezvonil boční část tyčky. Hosté vzápětí odpověděli nepřesným trestňákem Krčmaříka, ale domácí si oddechli především ve 12. minutě. Rodek vyslal do nájezdu Starého, brankář Šupola naštěstí včas vyběhl a velkou příležitost zlikvidoval. O pět minut později bohužel Šupola nezachytil slabý pokus Starého a následoval roh. Po něm odcentroval do ohně Vančo, Hyrník ještě neuspěl, jenže Starý už dokonal dílo zkázy – 0:1. Hlubině narostla křídla, Sasko ovšem ztroskotal na pohotovém Šupolovi. Domácí přispěchali s pádnou odpovědí ve 33. minutě. Dietrich načasoval dlouhý pas na Cahla, který v akrobatické poloze přeloboval Otoupalíka – 1:1. Těsně před odchodem do šaten napřáhl zdálky slavkovský Král, ale o chloupek minul šibenici. Hosté pak na sebe upozornili při jedovaté standardce Rodka. Druhou půli otevřela tutovka Schneidera, jehož pokus byl po hbitém úniku Cahla tečován kousek vedle tyče. Postupový aspirant odpověděl parádním slalomem střídajícího Schmutze, který z optimální pozice správně nesešteloval mušku. V 59. minutě už při Slavkovu všichni svatí nestáli. Rodek načechral do šestnáctky lahůdkový roh a Blokša se ze vzduchu nemýlil – 1:2. Stejnou medicínu chtěli použít domácí borci, jenže Cahel hlavičkoval po centru Schneidera příliš vysoko. Dvacet minut před závěrečným hvizdem se zaskvěl Otoupalík, když po akci Krále s Pechníkem neuvěřitelně zlikvidoval volej Nevluda. Hlubina se tedy protrápila k důležité výhře.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, hráč Slavkova: „Nepodali jsme špatný výkon, ale velkou snahu jsme nedokázali vyjádřit gólově. Největší chybou však bylo, že jsme si nepohlídali standardní situace, kterými je Hlubina proslulá. Rozhodně jsme si nezasloužili prohrát, zápasu by více slušela remíza. Hosté mě trošku zklamali, protože od stavu 1:2 jen zdržovali a odkopávali míč na naši půlku. Takhle by se postupovými kandidát neměl prezentovat.“

R. Šupola [-] - J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] (75. R. Hendrych [-] ) , M. Hruška [-] , J. Gloga [-] (67. Z. Nevlud [-] ) , R. Klement [-] , T. Rubý [-] (57. J. Lazecký [-] ) , J. Borunský [-] , D. Cahel [-] , J. Pechník [-]