21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

O výhře Lazců rozhodl vlastní gól

16. Z. Říman , 55. Z. Buček (vl.) - 51. K. Molnár
16

Lazce vedly po půli o jednu branku. Jakubčovice vyrovnaly, ale z něho se neradovaly příliš dlouho.

Nedělní dopolední střetnutí mezi Mokrými Lazci a Jakubčovicemi nad Odrou nemohlo fotbalové fajnšmekry uspokojit. Z minima zajímavých momentů však vybočila 16. minuta, když se Říman opřel z hranice šestnáctky do odraženého míče a hostující gólman Buček neměl nárok – 1:0. V domácím dresu pak permanentně hrozili rychlonozí útočníci Bystrý s Pavlem Galvasem, ale po drzých průnicích nezvládali zakončení. Jakubčovice na sebe upozornily až zkraje druhé půle. Po dlouhém nákopu se balon vlivem silného větru zastavil ve vzduchu, čehož pohotově využil Kamil Molnár – 1:1. Mokré Lazce ovšem dlouho nesmutnily. O necelých pět minut později napřáhl z osmnácti metrů Žurek, míč trošku zaplaval, takže si ho překvapený Buček srazil do vlastní sítě – 2:1. Domácí si poté pečlivě hlídali těsný náskok, který mohli ještě zvýraznit, jenže Bystrý opět správně nesešteloval mířidla. Přesto zůstaly všechny body na mokrolazecké půdě.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: : „Bylo to utrápené vítězství. Fanoušci sledovali zápas průměrné úrovně, který dost kazil tvrdý terén a strašně silný vítr. Podle mého názoru jsme si vypracovali více šancí než soupeř, i když vlastně všechny góly byly dost náhodné. Jakubčovice doplatily na úzký kádr, když přijely bez náhradníka a pak se jim ještě jeden hráč zranil. Přesto bojovaly až do konce.“

R. Kovalík [-] - R. Bystrý [-] (81. J. Galvas [-] ) , J. Žurek [-] , P. Galvas [-] (90. P. Ciminga [-] ) , A. Hiemer [-] , D. Exner [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , D. Půda [-] , Z. Říman [-]