21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Chlebičov otočil v závěru

16

Loučky ještě minutu před koncem vedly, ale Chlebičovu se povedl majstrštyk a skóre otočil dvěma góly.

V Chlebičově proběhla důležitá záchranářská bitva a přinesla drama, za které by se nemusel stydět ani William Shakespeare. První poločas přitom docela nudil. V domácím dresu neuspěl Radek a krátce po něm ani mladíček Buga, protože polaskal pouze boční síť. Krásné Loučky naopak vytěžily z minima maximum, když se Košárek prodral k hlavičce a z deseti metrů překonal gólmana Josefuse – 0:1. Domácí působili hodně opařeným dojmem, takže si dlouho nevěděli rady. Přesto mohli zkraje druhé půle vyrovnat. Nejprve uvolnil Linda čahouna Majewskiho, který si ovšem vylámal zuby na brankáři Petrovi. Naprosto totožně si poté počínal čerstvý Maloch, když nezužitkoval přesný centr Radka. V samotném závěru vsadil Chlebičov na riziko a navíc mu vyšlo střídání. Trenérská dvojice Axmann – Swiech totiž vyslala na trávník útočníka Korbela, který se jim odvděčil dvěma úspěšnými zásahy. Vyrovnání se zrodilo po dlouhém nákopu Metelky, prodloužení Majewskiho a nechytatelné ráně zmiňovaného Korbela – 1:1. Domácím ovšem remíza nestačila. V nastaveném čase oslovil Villaschek křížným pasem Němčíka, tomu sice střela nesedla, ale odražený balon doklepl do sítě sobotní hrdina Korbel – 2:1. Hosté si tak nad sebou nadále podřezávají větev.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Z vítězství mám samozřejmě radost, ale herně to byla velká slabota. Hlavně v prvním poločase jsme podali naprosto tragický výkon. Po přestávce jsme si vytvořili menší tlak, několik šancí a v závěru se k nám přiklonilo štěstí. Jsem rád, že jsme to otočili a že nám vyšlo střídání. Dneska mě ale těší pouze dobrý výsledek, protože šlo o oboustranně velmi slabé utkání“.

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] , M. Dzierža [-] (61. M. Němčík [-] ) , L. Kužel [-] , D. Matyášek [-] , J. Radek [-] (69. A. Korbel [-] ) , P. Kozelek [-] (63. R. Maloch [-] ) , L. Gabaj [-] , F. Linda [-] , F. Metelka [-] , L. Buga [-] (84. L. Villaschek [-] )