20.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Jakubčovice se rozešly smírně se Slavkovem

12

Slavkov vsítil vyrovnávací branku dvanácct minut před koncem.

Fotbalisté Slavkova se vraceli z Jakubčovic s vydřeným bodem. Začátek sobotního duelu jim ovšem hodně zhořkl, když chyboval při rozehrávce Hendrych, Fertál posunul míč na Schreiera a ten poslal z hranice šestnáctky na gólmana Holušu nechytatelné torpédo – 1:0. Hendrych se snažil odčinit svou chybu perfektní kolmicí na Nevluda, ale skóre se tentokrát neměnilo. V 10. minutě už hosté inkasovali, když uviděl Schneider vpředu rozběhnutého Dietricha, který ještě lépe našel Krále, který nezaváhal – 1:1. Slavkovu narostla křídla, jenže dělovku Dietricha spolehlivě lapil brankář Buček. Hosté se však drbali za ušima hlavně po akci Nevluda, Hendrycha a Schneidera, protože posledně jmenovaný zamířil z výhodné pozice vedle tyče. Jakubčovice naopak pálily ostrými náboji. Ve 20. minutě vykoupal Rybařík ve vápně slavkovské zadáky a Chovanec osvědčil potřebný důraz – 2:1. O okamžitou reakci usiloval Obludník, jenže při ofenzivním výletu ztroskotal na Bučkovi. Druhou půli otevřel báječný diagonální pas Schneidera na Nevluda, ale slavkovský záložník neměl střelecký den. Domácí litovali především situace z 63. minuty. Rybařík naservíroval balon na zlatém podnose Chovancovi, který ovšem z pětky překopl prázdnou kasu. Další těžký moment hosté přežili v 70. minutě, kdy jim nesklapla ofsajdová past, ale Schreier zazdil sólový nájezd. Mezi tyto příležitosti se ještě vklínila nepřesná rána Dietricha. Hosté ale slavili až v 77. minutě. Po centrech Pechníka a Krále se v šestnáctce nejlépe zorientoval Lazecký a zavěsil míč nekompromisně pod břevno. V hektickém závěru mohla rozhodnout obě mužstva. Zatímco v jakubčovickém dresu zpytovali svědomí Murin s Rybaříkem, za Slavkov neuspěli Cahel s Rubým.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, stoper Slavkova: „Jsme rádi, že jsme konečně prolomili venkovní mizérii. Opět jsme sice nezvládli začátek zápasu, ale potom jsme byli domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme tradičně zahazovali šance. Ve druhém poločase jsme naopak dvakrát přežili klinickou smrt, aby nám následně vyšla střídání. Konečně jsme zaplnili lavičku, což se hned projevilo. Teď se pokusíme urvat body ve středeční dohrávce v Bolaticích.“