19.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Oldřišov porazil Bolatice i v devíti

14

Vedení Bolatic dokázal Oldřišov otočit dvěma góly. Oba střelci Oldřišova putovali předčasně pod sprchy.

V nedělním zápase mezi Oldřišovem a Bolaticemi nebyla o vypjaté momenty nouze, což domácí borci odnesli dvojím vyloučením. Ale pěkně popořádku. V prvním poločase vládli na trávníku hosté. První navštívenku poslal gólmanovi Andělovi dlouhán Langer. Nerozhodný stav vydržel pouze do 10. minuty. Mudroch posunul míč na Balarina, který odcentroval na zadní tyčku a Monsberger se prosadil netradičně hlavou – 0:1. Oldřišov byl hodně opařený, takže pak jen v němém úžasu sledoval, jak přistál trestňák Šuly na břevně. Další slibnou příležitost vypracoval Boček pro Balarina, kterého vychytal Anděl. Následoval rychlý kontr domácích, při němž utekl Bořucký a Patrik Žídek nasadil brankáři Baránkovi potupné jesle – 1:1. V samém závěru úvodního dějství se opět vytáhl Anděl, když zlikvidoval pokus Balarina. Strážce oldřišovské svatyně zářil i po přestávce, neboť rozesmutnil Kotíka se Šulou. Pořádné pozdvižení v ochozech ale přinesla až 62. minuta. Bořucký prošel jako nůž máslem kompletní bolatickou defenzivou a Brunclík špičkou kopačky otočil skóre na 2:1. Hosté stejně jako u prvního obdrženého gólu reklamovali ofsajd, což se nelíbilo Patriku Žídkovi, který za inzultaci protestujícího Bočka vyfasoval červenou kartu. O chvíli později šli domácí dokonce do devíti, když se na Balarinovi vyfauloval Brunclík. V početním oslabení však paradoxně hrozil Oldřišov. Hlavičku Kurky po rohu Pflegera ovšem bravurní robinzonádou zneškodnil nestárnoucí Baránek a dalekonosný pokus Droppy zastavilo břevno.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí Oldřišova: „Bylo to derby se vším všudy, kterému nechyběla výborná atmosféra a ani červené karty. V prvním poločase se oba týmy trápily. Po přestávce jsme měli dvacet minut navrch, ale pak jsme se nechali zbytečně vyloučit, když si Patrik Žídek vybil na protihráči přebytečnou energii. Nakonec jsme šli dokonce do devíti, takže jsme získali zlaté tři body.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Jsme zklamaní, protože zápasu by více slušela remíza. Hlavně v prvním poločase jsme měli soupeře na lopatě. Na Oldřišov jsme vletěli, brzy jsme šli do vedení a pak jsme si vytvořili několik dalších slušných šancí. Domácí pak ale z ofsajdu vyrovnali a po přestávce dokonce výsledek otočili. V závěru jsme měli dvojnásobnou přesilovku, ale Oldřišov se zkušeně zatáhl a do ničeho nás nepustil.“

T. Anděl [-] - L. Pavlíček [-] , V. Jadrný [-] - J. Pfleger [-] (77. J. Droppa [-] ) , D. Brunclík [-] , P. Dřizgevič [-] , M. Jadrný [-] (90. T. Bolacký [-] ) - D. Fišer [-] (67. R. Kurka [-] ) , D. Bořucký [-] - M. Žídek [-] , P. Žídek [-]