19.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Kravaře přetlačily Darkovičky

14

V každém poločase daly Kravaře jednu branku a vyhrály.

Kravaře sice v domácím prostředí nezaváhaly, ale jejich výhra se rodila v porodních bolestech. Darkovičky mohly litovat hlavně situace z 8. minuty, kdy Bajger vyslal do sólového nájezdu Felgenträgera, který ovšem stoprocentní příležitost doslova zavraždil. Hosty nakonec stihl dvojnásobný trest, protože domácí podnikli rychlý brejk, Kupka posunul míč špičkou kopačky na Pavelka a ten našel volnou skulinku u vzdálenější tyčky – 1:0. Darkovičky rozhodně nerezignovaly, ale Felgenträger neuspěl ani při střeleckém reparátu. Krátce před přestávkou se mohl podruhé radovat Pavelek, jenže po křížném pasu Vitáska zamířil slabší pravačkou kousek nad břevno. Pavelek byl vidět i ve druhém poločase, protože se na něm vyfauloval Jamnický, který však obdržel trošku přísnou červenou kartu. Oslabení hosté ale stále zlobili z rychlých brejků, zatímco domácí kromě dělovky Těžkého dlouho nedokázali nic vymyslet. Až v 83. minutě prudce vypálil čerstvý Vavrečka a dobíhající Těžký míč pohotově uklidil do sítě – 2:0.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Hosté mě překvapili, protože hráli velmi dobře. Problémy nám dělali hlavně jejich rychlí útočníci. Na začátku jsme přežili obrovskou šanci soupeře a hned z následující akce jsme šli do vedení. Bohužel i po přestávce jsme se strachovali o výsledek, protože Darkovičky neustále hrozily z brejkových situací. Potřebovali jsme vyhrát, takže jsme za tři body moc rádi.“

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Byl to takový divný zápas s minimem šancí. Vše by se možná vyvíjelo jinak, kdybychom hned v úvodu proměnili tutovku. Navíc jsme se nevyvarovali dvou hrubek, které soupeř potrestal. Jinak jsme bez čtyř hráčů základní sestavy podali zodpovědný výkon. Kluci makali až do konce. Nelíbilo se mi pouze přísné vyloučení Jamnického.“

D. Kurka [-] - M. Řeháček [-] (89. F. Dombek [-] ) , J. Barcal [-] , D. Vitásek [-] , M. Skoumal [-] , V. Těžký [-] , P. Kupka [-] , K. Nestroj [-] , M. Pavelek [-] (76. F. Baránek [-] ) , J. Gattnar [-] (80. D. Vavrečka [-] ) , J. Heger [-] (59. D. Kahler [-] )

P. Varga [-] - T. Kabich [-] , T. Ondič [-] (82. R. Kempný [-] ) , R. Wicker [-] (71. L. Moravec [-] ) , A. Felgenträger [-] , M. Jamnický [-] , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] (75. K. Lomozník [-] ) , M. Bajger [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

ŽK: 36. P. Kupka , 63. D. Vitásek , 73. V. Těžký - 12. T. Ondič , 52. M. Jamnický , 52. P. Adamčík , 70. R. Wicker . ČK: 65. M. Jamnický .
Počet diváků: 250. Rozhodčí: KOLEČKÁŘ Antonín - MORAVEC Roman, HAM Tomáš.