19.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Hlubina těsně porazila Ludgeřovice

14

Zápas rozhodla 12. minuta, ve které se prosadila domácí Unie.

Hlubina sice proti Ludgeřovicím potvrdila roli favorita, ale v samotném zápase měla více štěstí než rozumu. Klíčový moment utkání se zrodil hned ve 12. minutě. Hostující Zoubek ztratil míč uprostřed hřiště, domácí ho okamžitě přenesli na křídlo a Hubeňák po přetaženém centru překvapil z úhlu gólmana Hájka – 1:0. Tým z Hlučínska se poprvé osmělil až po půlhodince hry, kdy Stromšík pořádně protáhl brankáře Otoupalíka. Těsně před přestávkou mohlo být srovnáno, jenže úplně volný Němec hlavičkoval po asistenci Kolenka z malého vápna pouze do rukavic připraveného Otoupalíka. O pár vteřin si později si Otoupalík pošmákl i na jedovatém pokusu Horáka, takže Hlubina držela nejtěsnější vedení. Náskok domácích se otřásl v základech rovněž v 70. minutě. Nagy uviděl v šestnáctce Pěntku, který balon chytře pustil za sebe na Kolenka, ale ludgeřovický hromotluk z výhodné pozice přepálil břevno. V samotném závěru se vydal do vápna soupeře Hájek, dokonce se po standardní situaci Klose dostal k hlavičce, jenže Otoupalík se nenechal nachytat, čímž svůj tým ponechal v bitvě o postup.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Podle mého názoru to byl vyrovnaný zápas. Hlubina sice byla trošku lepší na míči, ale my jsme si vytvořili více šancí, takže jsme klidně mohli vyhrát. Do utkání jsme nastoupili docela bojácně, což se nám samozřejmě vymstilo. Ve druhém poločase už jsme dobře kombinovali, dostali jsme soupeře pod tlak, jenže bez gólového efektu. Výsledek neodpívá dění na hřiště, ale na tohle se historie ptát nebude.“