19.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Heraltice daly trojku Loučkám

14

Domácí se ujali brzy vedení, to po přestávce pojistil dvěma góly Otipka.

Zatímco Krásné Loučky se ve Velkých Heralticích ponořily ještě hlouběji do sestupového bahna, svěřenci trenéra Štěpána opět uhájili domácí tvrz. K vítězství nakročili již v 9. minutě, kdy Adam Rolný prostrčil balon zkušenému Zemborskimu a ten nádherně vymetl vzdálenější šibenici – 1:0. Poté navíc hrubě chyboval hostující gólman Petr, jenže Jan Otipka zblízka nepropasíroval balon do sítě. Další nedůslednost defenzivy Krásných Louček mohli potrestat Zemborski se Šimonem, ale slibné příležitosti zahodili. Ve 27. minutě vymyslel Adam Rolný geniální pas pro Jana Otipku, jehož zbrklý volej ovšem letěl příliš vysoko. Hosté hrozili pouze střelami ze střední vzdálenosti, jenže pokusy Mitury anebo Fiuráška brankáře Patrika Kleina nezneklidnily. Mnohem nebezpečněji vypadala až hlavička Fiuráška, který po centru Mitury pohladil horní část břevna. Do druhé půle však Krásné Loučky vtrhly jako velká voda. Vyrovnání viselo na vlásku při šancích Košárka, Ručky a Laláka, ale Patrik Klein neinkasoval. V 56. minutě se ovšem hosté ocitli na lopatkách, z nichž už nevstali. Po autovém vhazování Miroslava Rolného se Jan Otipka obtočil kolem Mitury a přízemní ranou zpoza šestnáctky překvapil Petra – 2:0. Třešinku na vítězný dort poté znovu dodal Jan Otipka, když tentokrát těžil z drzého průniku Adama Rolného – 3:0.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, náhradní brankář Velkých Heraltic: „Jsme rádi, že jsme udrželi domácí neporazitelnost a zároveň přikovali Krásné Loučky na spodek tabulky. Hosté sice nehráli úplně špatně, ale přesto se domnívám, že sestoupí. Do zápasu jsme výborně vstoupili, když jsme dali rychlý gól. Pak jsme bohužel zahodili spoustu šancí. V opačném případě mohlo být rozhodnuto mnohem dříve. Na začátku druhé půle jsme nejprve přežili tlak soupeře, abychom pak přidali druhou branku a bylo hotovo.“

P. Klein [-] - M. Valchař [-] (82. V. Kocián [-] ) , D. Šimon [-] , J. Tesař [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , K. Fojtík [-] (84. J. Richter [-] ) , A. Rolný [-] (88. D. Zvardoň [-] ) , J. Piatkevič [-] (71. J. Otipka [-] ) , M. Zemborski [-] , J. Otipka [-] (77. M. Návrat [-] )