18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Derby pro Bolatice

13

Bolatice daly dva slepené góly během minuty a výhru pojistily osm minut před koncem.

Prajzské derby mezi Bolaticemi a Kravařemi přilákalo do ochozů velmi slušnou diváckou návštěvu, která zpočátku sledovala zápas plný nepřesností. Z oboustranné nudy vybočila pouze rána domácího Obrusníka, když těsně minula vzdálenější tyčku. Chleba se lámal zhruba deset minut před poločasovou pauzou, protože Bolatice utekly do dvoubrankového trháku. Nejprve posunul Šamárek balon pohotově na Sebralu, jehož učebnicová šajtle se zabrzdila až v síti – 1:0. O pár vteřin později domácí znovu slavili. Po trestňáku Sebraly hosté nepokryli ve vápně Gaidu, který z bezprostřední blízkosti zvýšil na 2:0.  Rovněž další standardní situace Bolatic zaváněly nebezpečím, ale Mudroch s Langerem neprorazili defenzivní val soupeře. Kravaře se zmátořily až ve 41. minutě. Barcal vyslal do sólového nájezdu Ference, jenže ten si opakovaně vylámal zuby na bývalém prvoligovém brankáři Baránkovi.

Zaměstnanec ostravského Baníku si vysloužil potlesk fanoušků rovněž krátce po přestávce, neboť výtečně vyrazil dělovku Pavelka. A když už dopravil hostující Vitásek míč po střele Těžkého do sítě, tak se mával ofsajd. Bolatice reagovaly neproměněnými příležitostmi Sebraly se Šulou a hlavně pojišťovací trefou Obrusníka. V 82. minutě mu perfektně asistoval Šamárek a Obrusník se nemýlil – 3:0.

FK Bolatice
David Kotík, bolatický univerzál: „Zápas probíhal ve výborné atmosféře, když si na stadion našlo cestu pět set platících diváků. Je velká škoda, že se hrálo na horším terénu, který oběma mančaftům dost vadil, takže se dopouštěly spousty nepřesností. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě, i když několikrát nás musel podržet brankář Baránek. Tyhle tři body jsme opravdu potřebovali.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Herně to nebylo úplně špatné. V úvodní půlhodince jsme vycházeli z hlubokého bloku, což Bolaticím dělalo problémy, takže si nic pořádného nevypracovaly. Pak jsme bohužel udělali chybu a lacino jsme inkasovali. Vzápětí jsme si nepohlídali standardku soupeře a vypadalo to špatně. Od té chvíle jsme měli navrch, jenže vychytal nás Baránek.“