18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Lazce přehrály Heraltice

44. P. Galvas , 73. A. Hiemer , 86. J. Richter (vl.)
13

Domácí se ujali vedení na konci poločasu, a to pojistili dvěma góly v závěrečné dvacetiminutovce.

Nedělní střetnutí mezi Mokrými Lazci a Velkými Heralticemi rozhodně nenudilo. Hned na začátku zazlobili domácí Pavel Galvas s Košňovským, aby se pak dostali ke slovu hosté. Nejdříve si Adam Rolný vychutnal trojici obránců a málem zbořil spojnici mokrolazecké kasy. Střelecké pokusy Daniela Kleina a Jana Otipky naopak vůbec netrefily cílené zařízení. Domácí odpověděli z kopačky Bystrého či Žurka, ale ani gólman Patrik Klein nemusel zasahovat. Na opačné straně se pak zaskvěl brankář Kovalík, neboť zlikvidoval jedovku Adama Rolného. Ve zbytku prvního poločasu už úřadovali výhradně borci z Mokrých Lazců. Příležitosti Bystrého, Wojnara, Košňovského anebo Pavla Galvase ovšem báječně zneškodnil Patrik Klein a Půda pálil pouze pánubohu do oken. Velké Heraltice odolávaly do 44. minuty. Šimeček z křídla odcentroval do vápna na Pavla Galvase, který nadvakrát překonal Patrika Kleina – 1:0.

Hosté se mohli vrátit zpět do zápasu ve 48. minutě, když Návrat chytře prostrčil balon na Zemborskiho, ale domácí zachránila dobře postavená tyčka. Velké Heraltice šly definitivně do kolem v 72. minutě. Po standardní situaci Wojnara prodloužil Půda míč za sebe a Hiemer kuriózně kolenem zvýšil na 2:0. Třetí gól domácích visel ve vzduchu při šancích Bystrého, nakonec si ho však hosté vsítili sami, když se fatálně nedohodli Richter s Patrikem Kleinem – 3:0.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Podle mého názoru to byl hodně atraktivní zápas se šancemi na obou stranách. V prvním poločase nás hosté trápili, když si dokázali vypracovat několik slibných příležitostí. Hodně nám pomohl gól do šatny. Po něm jsme se uklidnili a konečně jsme na trávníku dominovali. Klidně jsme mohli vyhrát výrazněji, ale vychytal nás jejich brankář.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, náhradní brankář Velkých Heraltic:: „Ze zdravotních důvodů jsme museli z poloviny překopat sestavu i posty a chvíli trvalo, než si to sedlo. Poté byl k vidění fotbal plný šancí nejdříve na naší straně, od poloviny poločasu pak přitápěli pod kotlem domácí. Mokré Lazce se do nás zakously a doslova kroutily hlavou nad tím, co jim všechno pochytal Patrik Klein. Nedělní zápasy nám prostě nesvědčí, takže se musíme soustředit na domácí utkání.“

R. Kovalík [-] - J. Žurek [-] (87. F. Mička [-] ) , P. Galvas [-] (83. A. Novák [-] ) , A. Hiemer [-] (77. D. Exner [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , R. Bystrý [-] (71. J. Galvas [-] ) , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , D. Půda [-] , Z. Říman [-]

P. Klein [-] - J. Tesař [-] , D. Šimon [-] , D. Klein [-] (81. J. Otipka [-] ) , M. Návrat [-] (56. K. Fojtík [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , A. Rolný [-] , M. Zemborski [-] , M. Valchař [-] (81. J. Richter [-] ) , J. Otipka [-] (71. V. Kocián [-] )

ŽK: 87. A. Rolný , 87. M. Rolný .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: PŘEČEK Dušan - KRIŠTOF Adam, SMETANA Patrik.