18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Slavkovu se venku nedaří

13

Až v samém závěru korigoval Slavkov tříbrankovou ztrátu.

Fotbalisté Slavkova se v Ludgeřovicích popravili sami, protože si vstřelili dva polovlastní góly. Domácí se od začátku zaměřili na pečlivou defenzivu, ze které občas vyrazili kupředu. Hned ve 2. minutě vypálil Němec a protáhl hostujícího brankáře Šupolu. Poté se po rohu Klose vyšrouboval do vzduchu ludgeřovický bijec Kolenko, ale Šupola se znovu vyznamenal. Mnohem hůře si pak počínal jeho týmový parťák Pechník, když poslal míč nechtěně hlavou přímo na nohu Pěntky a ten pohotový volej nasměroval přesně ke vzdálenější tyči – 1:0. Slavkov mohl vyrovnat těsně před přestávkou, jenže Marek na pěkný přímák Schneidera nedosáhl.

Začátek druhé půle patřil hostující družině, která ovšem doplatila na mizernou mušku. Nejprve Dietrich s Markem připravili slibnou příležitost pro Hendrycha, ale slavkovský středopolař se ukopl. Vzápětí riskantně vyběhl domácí gólman Hájek, Schneider ho chytře přeloboval, jenže balon pouze zacinkal o břevno. Další pokus Schneidera se vůbec nevešel mezi tři tyče. Ludgeřovice na sebe upozornily při tutovce Klose, Šupola však perfektně sklapl betony. V 73. minutě by se ale Šupola nejraději zahrabal do země. Po zpětném pasu Hrušky si totiž příliš nepotykal s míčem, když při odkopu trefil dotírajícího Pěntku, který kuriózně zvýšil na 2:0. Hosté rezignovali, což jejich soupeř ztrestal. Po diagonálním pasu Pěntky uviděl Klos ve vápně úplně volného Bělana a ten se zblízka nemýlil – 3:0. Borci ze Slavkova už se zmohli pouze na kosmetickou úpravu nepříznivého stavu. Nevlud si v 88. minutě hezky narazil balon s Markem a připravil Hájka o čisté konto – 3:1.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Byl to náš klasický jarní zápas, protože jsme to ubojovali na úkor kvality. Opět se projevila absence Havlíka, když nám to ve středu hřiště skřípe. Každopádně jsme rozhodli v době, kdy nás soupeř opravdu mačkal. Druhý gól jsme dali po obrovské chybě brankáře. Kdyby naopak hosté srovnali na 1:1, tak bychom asi měli velký problém. Za tři body jsme rádi. Je vidět, že když to nejde herně, tak to urveme silově.“

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, stoper Slavkova: „Ludgeřovice se daly porazit, ale bohužel jsme se nevyvarovali hloupých chyb, když jsme soupeři doslova nabídli dva góly. První poločas byl z obou stran podprůměrný, ale vedení se lacino ujali domácí hráči. Po přestávce jsme Ludgeřovice zatlačili, dokonce jsme trefili břevno, ale v době největšího náporu jsme dostali druhý gól, což nás definitivně položilo.

T. Hájek [-] - P. Zoubek [-] , D. Martiník [-] (73. R. Bělan [-] ) , J. Kolenko [-] (90. J. Adámek [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (90. J. Kárych [-] ) , K. Klos [-] , R. Fejerčák [-] , M. Postředník [-] , V. Horák [-] , D. Nagy [-]

R. Šupola [-] - Z. Nevlud [-] , R. Hendrych [-] , T. Marek [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] (71. T. Rubý [-] ) , M. Hruška [-] , J. Pechník [-] , R. Klement [-] , J. Obludník [-]

ŽK: 84. J. Němec - 19. J. Pechník , 83. R. Klement .
Počet diváků: 151. Rozhodčí: ŠABACKÝ Filip - OPĚLA Robin, ŠVEC Marek.