18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Jakubčovice rozhodly o výhře v prvním poločase

13

Tříbrankové vedení už jen Vítkov v závěru korigoval.

V důležitém záchranářském derby prokázaly větší kvalitu Jakubčovice nad Odrou, které braly všechny body hlavně díky báječnému prvnímu poločasu. Hosté si naopak hned zkraje zápasu vykopali svůj hrob. Již ve 3. minutě hledal Mikulenka svého týmového kolegu Kosteru, došlo ke ztrátě míče a zkušený Schreier potvrdil výtečnou kopací techniku – 1:0. Svěřenci trenéra Grepla i nadále zaostávali po všech stránkách, takže se nikdo nemohl divit tomu, že se do šaten odcházelo za stavu 3:0. V domácím dresu se přitom prosadili Rybařík s Chovancem.

Ve druhé půli však nastal obrat o sto osmdesát stupňů, když převzali iniciativu fotbalisté Vítkova. Již po pár vteřinách Kostera šikovně uvolnil Černocha, který polaskal vnější síťku. V 71. minutě domácí zastavili nedovoleně Chalupu, Černoch balon nádherně kroutil do víka, jenže brankář Buček se vytasil s vynikajícím zákrokem. Hosté se tedy dočkali až v samotném závěru. Černoch načechral do ohně roh a hlavičkující Mikulenka pečetil na finálních 3:1. zatímco Jakubčovice se vzdálily záchraně, Vítkov se stále více zabořuje do sestupového bahna.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova:: „První poločas byl z naší strany naprosto katastrofální. Vůbec jsme neběhali a nebojovali, úplně nám scházel důraz. Zaslouženě jsme dostali tři góly a směrem dopředu jsme nic nevymysleli. Do druhé půle jsme nastoupili jako vyměnění. Najednou jsme se dostali do tlaku, ale bohužel jsme snížili až v závěru. Tentokrát jsme se porazili sami.“