17.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Oldřišov rozhodl v poslední půlhodině

0

V posledních třiceti minutách nasázel Oldřišov Lazcům pět banánů.

Podle výsledku by se dalo říct, že Oldřišov svého soupeře smetl z povrchu zemského, ale zase takhle jednoduché to domácí neměli. V prvním poločase vyšel favorit gólově naprázdno, když Bořucký zazdil tři tutovky. Mokré Lazce se nechtěly nechat zahanbit, jenže také pálily slepými náboji. Největší příležitost hostů vypracoval Žurek pro Košňovského, který zatřásl břevnem. Popel na hlavu si poté sypali rovněž Hiemer s Exnerem.

Chleba se ovšem lámal až v 60. minutě. Mokrolazecký bomber Pavel Galvas uháněl úplně sám na brankáře Rychlého, udělal mu perfektní kličku, ale trestuhodně rozezvonil pouze tyčku zívající kasy. Vzápětí se po střetu gólmana Kovalíka s Bořuckým pískala penalta a Dřizgevič nezaváhal – 1:0. Hosté pak vsadili vše na útočnou kartu, což se jim vymstilo. Nejprve posunul Bořucký balon na Patrika Žídka, který vyzval ke skórování Brunclíka – 2:0. O deset minut později se Brunclík převtělil z nahrávače, když úspěšně asistoval Michalu Jadrnému – 3:0. Čtvrtý hřebíček do mokrolazecké rakve zatloukl čerstvý Pusch, a to po překrásné individuální akci Bořuckého – 4:0. Hosté si nakonec z Oldřišova odvezli ostudnou pětku, kterou po kolmici Bolackého zařídil Vojtěch Jadrný – 5:0. Domácí se tak stále nevzdávají postupového snu.

SK Moravan Oldřišov
Roman Bořucký, trenér Oldřišova: „Naše vítězství se nerodilo snadno. V prvním poločase jsme byli zbytečně nervózní, když jsme na hřišti dost trápili. Přesto jsme mohli jít do vedení, ale Bořucký spálil tři tutovky. Soupeř nastřelil břevno. Klíčovým momentem zápasu byl samostatný nájezd Pavla Galvase, který trefil tyčku. My jsme naopak proměnili penaltu a konečně z nás spadla nervozita.“

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník, Mokrých Lazců: „Dlouho jsme byli Oldřišovu minimálně vyrovnaným soupeřem. V prvním poločase jsme si vypracovali několik šancí, když jsme dokonce trefili břevno. Zdálo se mi, že více držíme balon, takže to vypadalo nadějně. Nejvíce nás ale mrzí neproměněné sólo Pavla Galvase. Domácí pak kopali penaltu, my jsme to vzadu museli otevřít, čehož Oldřišov dokonale využil.“

R. Rychlý [-] - J. Droppa [-] (82. J. Blahetka [-] ) , L. Pavlíček [-] , M. Žídek [-] - P. Žídek [-] (74. M. Pusch [-] ) , P. Dřizgevič [-] (82. R. Kurka [-] ) , M. Jadrný [-] , D. Brunclík [-] , J. Pfleger [-] - D. Bořucký [-] (79. T. Bolacký [-] ) , D. Fišer [-] (84. V. Jadrný [-] ) -

R. Kovalík [-] - J. Žurek [-] , P. Galvas [-] , A. Hiemer [-] , T. Kosňovský [-] , P. Wojnar [-] , D. Exner [-] , R. Šimeček [-] , J. Garba [-] , D. Půda [-] (77. A. Novák [-] ) , Z. Říman [-]

ŽK: 11. D. Bořucký , 70. P. Dřizgevič , 86. M. Žídek - 29. P. Galvas , 60. R. Kovalík , 71. J. Garba .
Počet diváků: 127. Rozhodčí: MORAVEC Roman - KOLEČKÁŘ Antonín, ŠABACKÝ Filip.