17.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Rolný rozhodl o výhře Heraltic

0

Rolný zásahy na konci poločasu a na začátku druhého rozhodl o třech bodech.

Ve Velkých Heralticích se střetla mužstva, která v úvodním jarním kole prohrála. Zápas nevalné úrovně zpočátku nabízel hlavně nepřesnosti. V domácím dresu neseřídili mířidla Zemborski  s Martinem Valchařem, za hosty neuspěli Kužel anebo Radek. Svěřenci trenéra Axmanna pak zatlačili svého soupeře na jeho půlku, jenže bez potřebného gólového efektu. Ve 22. minutě Kužel chytře uvolnil Radka, který se efektní zasekávačkou zbavil Tesaře, ale poté ztroskotal na brankáři Patriku Kleinovi. Vedoucí trefou Chlebičova zaváněl rovněž prudký centr Gabaje na hlavičkujícího Korbela, ale hostující útočník našel pouze náruč připraveného Patrika Kleina. Zničehonic tedy udeřilo na opačné straně. Adam Rolný se ve 41. minutě postavil k trestňáku a střelou z pětadvaceti metrů našel skulinku ve zdi – 1:0.

Brzké vyrovnání viselo ve vzduchu po akci Lindy a pohotové ráně Korbela, jenže Patrik Klein se zaskvěl. Chlebičovu nepřála štěstěna ani po přestávce. Běžela 54. minuta, když Zemborski přiťukl balon Piatkevičovi, do jehož luxusního pasu se parádním volejem opřel sobotní hrdina Adam Rolný – 2:0. Adam Rolný dokonce toužil po hattricku, ale jeho dalekonosný lob o kousek minul šibenici. Hosté samozřejmě otevřeli obranná stavidla, za což mohli několikrát pykat. Piatkevič sice při sólovém nájezdu obelstil gólmana Mrázka, jenže obětavý Buga zabránil další pohromě. Slibné příležitosti pak zahodili rovněž Návrat, Jan Otipka a Miroslav Rolný.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, náhradní brankář Velkých Heraltic: K vidění byla kopaná spíše okresní úrovně. Hrbatý terén, nerozehranost a špatná forma obou týmů vedly ke spoustě nepřesností. K mizerné úrovni zápasu přispěli i chybující rozhodčí. Musím přiznat, že herně byli lepší hosté, ale naštěstí byli sterilní. Utkání nakonec rozhodla střelecká potence Adama Rolného. Jsme rádi, že jsme udrželi domácí neporazitelnost a potvrdili tak překvapivé postavení v horní části tabulky.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „V prvním poločase jsme předvedli slušný výkon, ale bohužel jsme zahodili tři čisté tutovky a pak inkasovali z všelijakého trestňáku. Kdybychom vedli o dva góly, tak nikdo nemohl říct ani slovo. Po přestávce nám ale Adam Rolný vstřelil druhou branku a na odpověď už jsme se nezmohli. Chyby tentokrát dělali naši útočníci. Situace začíná být poměrně vážná.“

P. Klein [-] - M. Valchař [-] (89. M. Štěpán [-] ) , J. Richter [-] (46. M. Návrat [-] ) , J. Tesař [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , A. Rolný [-] (76. D. Klein [-] ) , J. Piatkevič [-] (69. J. Otipka [-] ) , M. Zemborski [-] (86. V. Kocián [-] ) , D. Žurek [-] , D. Šimon [-]

T. Mrázek [-] - J. Majewski [-] , R. Maloch [-] , L. Kužel [-] , L. Buga [-] , D. Matyášek [-] , A. Korbel [-] , J. Radek [-] , L. Gabaj [-] , F. Linda [-] (73. F. Woch [-] ) , L. Černín [-]

ŽK: 89. P. Klein .
Počet diváků: 128. Rozhodčí: PORUBEK Václav - ŠIMEČEK Michal, ROBENEK Bohumil.