16.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Mezera hrdinou Kobeřic

0

Velkým Heralticím se podařilo srovnat krok těsně před pauzou. Po přestávce ale rozhodl dvěma góly Mezera.

Kobeřice na vlastním trávníku prokázaly nezlomného ducha, protože dokázaly rozhodnout v početním oslabení. Velké Heraltice naopak musejí zpytovat svědomí. První poločas nabídl nečekaně vyrovnanou podívanou. Domácí do něj vkročili excelentně, když rychlík Šimeček ukázal záda hostujícím obráncům a nekompromisně otevřel skóre – 1:0. Další šance ovšem zazdili Mezera, Kubný anebo Šimeček, takže přišla řada na Velké Heraltice. Neplechu dělal především Adam Rolný, ale hosté udeřili až ve 43. minutě. Po centru Tesaře se prodral k odraženému míči Daniel Klein a začínalo se prakticky od nuly – 1:1. Další pohroma se na Kobeřice snesla těsně před odchodem do šaten. Mrva sejmul před vápnem Adama Rolného a šel se předčasně sprchovat. Následný přímák Zemborskiho pak vyzněl do ztracena.

Přesilovka však hostům paradoxně uškodila. Domácí totiž zalezli dozadu, odkud vyráželi ke smrtícím brejkům. Při jednom z nich Šimeček výtečně uvolnil Mezeru a ten zúročil divizní zkušenosti z opavského béčka – 2:1. Mezera se nakonec pasoval do role zápasového hrdiny, protože v 78. minutě chytře přehodil brankáře Patrika Kleina – 3:1. Tečku za atraktivním duelem následně udělal kobeřický René Wirth, který při ofenzivním výletu rozezvonil tyčku.

TJ Sokol Kobeřice
Jiří Zbořil, kobeřický vedoucí: „V prvním poločase jsme si zvykali na těžký terén, takže to nebylo podle našich představ. Sice jsme se ujali vedení, jenže pak soupeř vyrovnal a navíc jsme šli po vyloučení Mrvy do desíti. Po přestávce jsme se tedy zatáhli a čekali jsme na brejky, které nám perfektně vycházely. Kluci zaslouží velkou pochvalu. Také se mi zdálo, že hosté odpadli fyzicky.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, náhradní brankář Velkých Heraltic:: „První poločas z naší strany nebyl špatný, když jsme dokázali být nebezpeční. Pak nám ale paradoxně uškodilo vyloučení. Kobeřice nás nechaly tvořit, což nám vůbec nešlo. Nebyli jsme si schopní pořádně přihrát. Možná nám také trošku došly síly, když se posledních dvacet minut jelo na krev. Za druhou půli si domácí zasloužili zvítězit.“

P. Štencel [-] - P. Mezera [-] (84. R. Stuchlík [-] ) , J. Oberherr [-] (82. F. Kollek [-] ) , A. Kubný [-] (46. J. Buchta [-] ) , D. Mrva [-] , P. Hlawenka [-] , P. Stuchlík [-] , J. Schreier [-] , R. Wirth [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (74. Z. Kryštof [-] )

P. Klein [-] - M. Valchař [-] (76. V. Kocián [-] ) , D. Šimon [-] (74. J. Otipka [-] ) , J. Tesař [-] (89. J. Richter [-] ) , M. Rolný [-] , A. Rolný [-] , D. Zvardoň [-] (11. D. Klein [-] ) , J. Piatkevič [-] , M. Zemborski [-] , D. Žurek [-] (46. J. Otipka [-] ) , V. Valchař [-]

ŽK: 30. J. Schreier , 44. P. Stuchlík . ČK: 45. D. Mrva .
Počet diváků: 238. Rozhodčí: CHLEBOVSKÝ Bohumír - ŠUJAN Stanislav, TVRDÝ Zbyněk.