16.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Oldřišov udělil lekci Chlebičovu

0

Oldřišov dal v každém poločase po dvou gólech a nadělil domácím čtyřku.

Na umělce v Chlebičově proběhlo prestižní derby, v němž domácí doplatili na hloupé individuální chyby. Hlavně v první půli přitom svěřenci trenéra Axmanna herně nepropadli, jenže vůbec jim nefungovala defenziva. Hned v 7. minutě se nechal lacino obrat o míč Dzierža, Brunclík ideálně nabil Fišerovi a bylo to 0:1. Fotbalisté Chlebičova neztráceli naději, jenže Radek si opakovaně vylámal zuby na gólmanovi Rychlém. Na opačné straně si Brunclík naběhl na lahůdkový pas Bořuckého, při sólovém nájezdu si však nepotykal s balonem a nakonec ani nevystřelil. Domácí borci litovali zejména tutovky Kužela, kterého rozesmutnil spolehlivý Rychlý. Ve 28. minutě se tedy radovali hosté. Po nákopu Dřizgeviče fatálně promáchl Kozelek a Bořucký zachoval pevné nervy – 0:2. Poté sice Bořucký ve vyložené šanci selhal, ale Oldřišovu to příliš nevadilo.

Krátce po přestávce si totiž neporozuměli Majewski s Dzieržou, Brunclík šikovně uvolnil Michala Jadrného a ten zvýšil již na 0:3. Rovněž při posledním zásahu hostů neměl Dzierža čisté svědomí, když namazal Brunclíkovi. Oldřišovský záložník sice zatřásl pouze břevnem, jenže dobíhající Patrik Žídek nesobecky vyznal ke skórování Fišera a debakl byl na světě – 0:4. Kalich hořkosti si domácí dopili až do dna při vyloučení Metelky, který se šel předčasně sprchovat za kritiku rozhodčího.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: : „Soupeři jsme přihráli na všechny góly. Děláme opravdu hloupé dětinské chyby. První poločas byl podle mého názoru úplně vyrovnaný, jenže dostali jsme lekci z produktivity. Po třetí obdržené brance už jsme rezignovali. Hosté se představili ve výborném světle, ale my jsme jim to strašně usnadnili. Hlava mi to nebere.“

SK Moravan Oldřišov
Roman Bořucký, trenér Oldřišova: „Do fotbalového jara jsme vstoupili výborně. Podle mého názoru jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme byli lepší než Chlebičov a také jsme si vytvořili více šancí. Přiznávám, že jsme měli obavy z umělky, na kterou nejsme moc zvyklí, ale vypořádali jsme se s tím velmi slušně. Domácí nám navíc pomohli velkými chybami, když hráli špatně oba jejich krajní obránci.“

T. Mrázek [-] - D. Matyášek [-] (53. L. Buga [-] ) , J. Majewski [-] , L. Kužel [-] , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] (62. J. Bena [-] ) , P. Kozelek [-] (49. R. Maloch [-] ) , L. Gabaj [-] , F. Linda [-] , F. Metelka [-] , L. Černín [-] (46. A. Korbel [-] )

R. Rychlý [-] - L. Pavlíček [-] , M. Žídek [-] , V. Jadrný [-] , J. Droppa [-] - R. Kurka [-] (37. P. Žídek [-] ) , P. Dřizgevič [-] , M. Jadrný [-] (59. J. Pfleger [-] ) , D. Brunclík [-] - D. Fišer [-] (77. T. Bolacký [-] ) , D. Bořucký [-] (80. J. Blahetka [-] )

ŽK: 18. F. Metelka , 32. F. Linda . ČK: 72. F. Metelka .
Počet diváků: 180. Rozhodčí: ŠAFRÁN Martin - HAM Tomáš, ŠAFRÁN Daniel.