26.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Vítězství Polanky řídil Ševčík

10

FK SK Polanka měla z minulého nepovedeného domácího utkání co napravovat. Trenér brankářů Horymír Kotala tentokrát dal přednost mladému debutantovi Dominiku Kulovi před Tomášem Kučou, který inkasoval v minulém duelu rovněž při své premiéře v Krajském Přeboru pět branek.

První poločas nabídl příležitosti na obou stranách

Do brány hostí se postavil osmnáctiletý Dominik Kula. Další změny v sestavě byly zapříčiněny zraněním. Změny na výkonu nebyly moc znát, hned ve 4. minutě pálil zpoza šestnáctky Kaluža, jeho střelu vyrazil Blabla před sebe a dobíhající Mašlanka brankáře nedokázal přehodit. O pět minut zahrozili domácí, po chybě v rozehrávce hostí zakončoval centr hlavou Bednář. Kula jeho pokus vyrazil na roh. O minutu později pálil z 25 metrů Kovář, Kula si s jeho pokusem poradil. Ve 21. minutě se dostal k míči po odraženém přímém kopu Hajník, napálil míč z jedné. Kula opět tento pokus chytil. O dvě minuty později střílel na druhé straně Surovec, míč šel těsně vedle pravé tyče. Ve 33. minutě si obhodil obránce Ševčík, ten zahrál viditelně rukou, ale píšťalka sudího zůstala němá. O dvě minuty později začala akce nákopem Romana Bartoše doleva na nabíhajícího Druláka. Ten i se štěstím prošel přes domácího obránce, přihrál před branku, kde Mašlanka chytře přepustil míč lépe postavenému Ševčíkovi, jehož přesná střela znamenala vedení hostí. V závěru poločasu vyrovnali domácí, po chybě na středu hřiště se do zakončení dostal Střelec a poslal míč kolem vybíhajícího Kuly. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1

Ševčík zkompletoval hattrick

Ve druhém poločasu byli aktivnější domácí a často zatápěli před brankou hostí. Ve 47. minutě šel sám na Kulu Střelec, ten jeho pokus vyrazil. Další šance měli domácí ze standardních situacích, série centrů kapitána Špačka naštěstí brankou neskončila. V 62. minutě pálil z dálky Uher, dorážka střídajícího Kubíka skončila v brance, ale nebyla uznána pro ofsajd. V 67. minutě zahráli domácí nacvičený signál, Špaček poslal míč na Bednáře, ten přihrával na zadní tyč, kde nabíhajícímu Střelci chyběl krok k zakončení. O sedm minut uhodilo na druhé straně, Ševčík prošel mezi domácí obranou a střelou na přední tyč poslal hosty opět do vedení. V 88. minutě zfauloval domácí obránce Uhera v pokutovém území a pískala se penalta. K té se postavil Ševčík a zvýšil na konečných 1:3.

FK SK Polanka nad Odrou
Roman Bartoš: Dnešní zápas na půdě Frenštátu byl speciální hlavně pro mě, protože jsem zde strávil několik sezón a byl to můj první zápas ve Frenštátě jakožto soupeř. Do zápasu jsme nastupovali bez několika hráčů, kteří jsou bohužel už delší dobu zranění. Navíc další dva museli střídat o poločase takže jsme zápas dohrávali s brankářem Řehulkou na hrotu útoku. Nicméně se odehrál podle mě kvalitní zápas, kde Frenštát hrozil hlavně po standardních situacích, které jsme někdy i se štěstím přežili. Naopak jsme byli silnější v kombinaci a snažili se o rychlý přechod do útoku, což se nám i vyplatilo a po třech pěkných brankách jsme vyhráli.

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm
L. Blabla [-] - A. Plachký [-] , A. Marek [-] , R. Vaverka [-] , P. Střelec [-] , Z. Vokáč [-] , P. Hajník [-] (46. M. Bartoň [-] ) , J. Kovář [-] , R. Gillar [-] (46. V. Jurek [-] ) , J. Bednář [-] (88. P. Julínek [-] ) , R. Špaček [-]

D. Kula [-] - D. Uher [-] , J. Ševčík [-] (88. R. Řehulka [-] ) , D. Mašlanka [-] , T. Gajďok [-] , J. Kaluža [-] , M. Skřehot [-] , K. Surovec [-] (77. P. Planka [-] ) , R. Drulák [-] , N. Andrýsek [-] (46. H. Kubík [-] ) , R. Bartoš [-]

ŽK: 54. A. Plachký - 64. R. Bartoš , 66. M. Skřehot .
Počet diváků: 136. Rozhodčí: KIELAR Jakub - ČUBA Daniel, TOMŠÍK Zbyněk.