22.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Pustá Polom zabrala po přestávce

11

KRAJSKÝ PŘEBOR-Pustolomští fotbalisté se sice před začátkem sezony nebránili myšlenkám na návrat do divize, jenže skutek jaksi utek. Před nedělním soubojem s Krnovem totiž ztráceli na vedoucí Dětmarovice ohromných třináct bodů. Tentokrát se ovšem hosté pochlapili.

První poločas vyloženě nudil, když se obě mužstva utápěla v nepřesnostech. Domácí vystrčili růžky pouze ve 21. minutě, ale gólman Minařík dokázal včas zakročit před dotírajícím Sabem. Pusté Polom se osmělila při výpadu Vitoula, po jehož přetaženém centru rozezvonil Štýbar břevno. Druhá půle už nabídla dost odlišný obrázek. Hosté se zlepšili ve všech herních aspektech, takže Krnovu najednou začalo téct do bot. Přesto až do 73. minuty domácí bránili nerozhodný stav. Poté naštěstí utekl po pravém křídle Pomp, zpětným pasem vyzval ke skórování Franka a ten vyslyšel lákavou gólovou nabídku – 0:1. Svěřenci trenéra Součka se stále cítili pevní v kramflecích, jenže pokusy Švábíka anebo Schwalbeho ze střední vzdálenosti se minuly účinkem. Teprve šest minut před závěrečným hvizdem nabral rychlost Černohorský, po jehož centru Schwalbe zavěsil míč parádně pod víko – 0:2. „První poločas byl celkem vyrovnaný bez velkých šancí. My jsme hodně kazili, když jsme se dopouštěli mnoha nepřesností. Po přestávce nastalo zlepšení. Fungovala nám hlavně pravá strana. Vytvořili jsme si velký tlak, takže bylo pouze otázkou času, kdy dáme gól,“ poznamenal pustopolomský taktik Petr Souček.