19.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Háj zazářil v Šenově

0

KRAJSKÝ PŘEBOR-Háj ve Slezsku prožil jarní premiéru v Šenově, kde v sobotním odpoledni zazářil jako kometa. Hosté zvítězili třígólovým rozdílem, přestože hráli více než poločas v deseti lidech. Po vyloučení brankáře Bartoše navíc musel zápas dochytat Trupl, který tohle rozhodně nemá v popisu práce. Pochvalu zaslouží rovněž autor hattricku Janíček.

Fotbalisté Háje ve Slezsku se od začátku chopili dirigentské taktovky. Jejich aktivita vyústila ve vedoucí trefu v 16. minutě, když po nákopu Matěje pustil Prokša balon chytře na Janíčka a ten rozjel své víkendové galapředstavení – 0:1. O šest minut později si Matěj s Janíčkem zopakovali úspěšnou spolupráci. Matěj načechral standardku na Lampu, který zatřásl břevnem a Janíček míč pohotově doklepl do sítě – 0:2. Krátce před přestávkou se však hosté hodně zlobili na sudího Švece, protože přísně vyloučil gólmana Bartoše. A jelikož další brankář Hlaváček nebyl k dispozici, tak musel do kasy univerzál Trupl. Háječtí ovšem ani v početním oslabení nepolevovali. Třetí úspěšný zásah favorita přidal Eršil, který potrestal faul na Malcharka, když z přímáku parádně vymetl šibenici – 0:3. Vzápětí sice Lampa zpackal sólový nájezd, ale hostům to moc nevadilo. V 63. minutě totiž Uvíra vyslal kupředu Janíčka a ten zkompletoval hattrick – 0:4. Jedinou kaňku tak znamenala korigující trefa Kopela, který připravil Trupla o čistý štít – 1:4. „Mančaft bych chtěl pochválit, protože všichni kluci podali výborný výkon. Domácím jsme toho moc nedovolili, i když jsme dlouho hráli v deseti. Škoda, že jsme to vzadu nezvládli s nulou, ale jinak se mi to líbilo,“ přiznal hájecký vedoucí Kamil Matěj.