25.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

32. V. Pokorný , 90. T. Doležal (p.) - 53. P. Sytař , 60. M. Havlíček (p.) , 60. M. Vašíček (p.)
23

Nedvědice zvládla zápas v Bohdalově a živí naději na záchranu.

Domácí po poločase vedli

Bohdalov se díky bodovému zisku v minulém kole zachránil. To hosté z Nedvědice potřebovali na hřišti svého okresního rivala vyhrát, což se jim nakonec povedlo a v příštím kole jim k záchraně stačí porazit Stařeč. Bohdalov na domácím hřišti porhrál poprvé od května 2016, kdy stejně jako o uplynulém víkendu prohrál s Nedvědicí.

Domácí nastoupil bez pěti hráčů základní sestavy, a tak dostali šanci mladíci a hráči bohdalovského B týmu. Stejně tak hosté nastoupili s pěti dorostenci. Souboj letošního s loňským nováčkem nejnižší krajské soutěže vyzněl v prvním poločase pro domácí Bohdalov, který šel krátce po půlhodině hry do vedení brankou Víta Pokorného - 1:0. Chvíli poté navíc Doležal orazítkoval břevno hostující svatyně. Domácí tak odcházeli do kabin s těsným náskokem.

Hosté skóre otočili

Po změně stran však Nedvědice předvedla dokonalý obrat a během sedmi minut góly Sytaře, Vašíčka a kapitána Havlíčka z penalty otočila na 1:3. Nejprve v 53. minutě utkání využil chyby v domácí defenzivě Petr Sytař - 1:1. Po odchodu domácího gólmana Radima Pokorného kvůli zranění poslal hosty do vedení Martin Vašíček - 1:2. Chvíli na to dostali hosté možnost zahrávat pokutový kop a ten proměnil Michal Havlíček. Utkání se kvůli ošetřování domácího gólmana Radima Pokorného nastavovalo o osm minut a v úplném závěru Doležal z pokutového kopu korigoval na konečných 2:3.

Bohdalov zakončí sezonu v Rantířově. Nedvědice k jistotě záchranu musí v posledním kole doma porazit Stařeč.

Sokol Bohdalov
Alois Matějíček: Byl to ošklivý a odpuzující zápas. Hosté hráli nesmírně tvrdě a někdy až brutálně, což odnesl zraněním brankář Pokorný, kterého musel s tržnou ránou na noze odvést sanitka.

R. Pokorný [-] (56. R. Velín [-] ) - B. Křesťan [-] , D. Skála [-] , P. Neuman [-] , P. Jaroš [-] - A. Neuman [-] , P. Jaroš [-] , T. Doležal [-] , V. Pokorný [-] - R. Henzl [-] , F. Boháček [-] (78. P. Fabík [-] ) -