25.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Radešínská Svratka porazila Měřín

23

Měřínští po půli vedli, ale gólová smršť domácího týmu ve druhém poločase utnula jejich postupové plány.

Hosté po půli vedli

Šlágr kola se odehrál v Radešínské Svratce, kam v boji o druhé místo tabulky zavítal Měřín.

Domácí se nepoučili z posledních zápasů a v úvodu znovu inkasovali. Hned ve 2. minutě Beran posunul míč na Součka a ten se sám před domácím brankářem nemýlil - 0:1. Inkasovaná branka domácí probrala a po zbytek prvního poločasu byli lepším týmem. Vyrovnat mohl z voleje Mužátko, ale Hladík skvěle zasáhl. Gólman hostí si poradil i s hlavičkou Drdly a hosté přežili i několik závarů po standardních situacích. Ve 45. minutě Mužátko vyslal do sóla Plhala, kterého zezadu fauloval Kolda a šel do sprch.

Domácí zápas otočili

Domácím stačilo sedmnáct minut druhé půle k otočení výsledku. Nejprve se do úniku dostal Ivo Plhal a nadvakrát překonal Hladíka - 1:1. Poté ten samý hráč znovu postupoval sám na bránu, ale lob mu nevyšel. V 62. minutě se po standardní situaci nejlépe zorientoval Gabriel a přesnou střelou k tyči poslal domácí do vedení - 2:1. Následně mohli vyrovnat hosté, ale Kožený z brejku Chrásta nepřekonal. Domácí uklidnila 65. minuta, kdy Mužátko nasadil jesle Součkovi a Plhal před prázdnou bránou neměl problém skórovat - 3:1. Domácí přidali další branku v 79. minutě. Mužátko prošel hostující obranou jako nůž máslem a přesnou střelou k tyči zvýšil na 4:1. To už hráli hosté v devíti, protože byl po faulu na Šacla vyloučen Bublán. Hosté v závěru pouze korigovali díky Kružíkovi - 4:2.

Svratečtí tak mají vše ve svých rukou a příští víkend hostí Rokytnici. Do Měřína přijede Polná.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž (trenér): Znovu jsme brzy inkasovali. Poté jsme byli lepší, ale nedařilo se nám v koncovce. Hosty rozhodila červená karta. O půli jsme věřili, že zápas otočíme, a to se nám díky výbornému výkonu povedlo.

P. Chrást [-] - M. Mužátko [-] , L. Gabriel [-] (88. J. Dostál [-] ) , Z. Starý [-] , R. Smejkal [-] , M. Drdla [-] , I. Plhal [-] (83. V. Skryja [-] ) , J. Chrást [-] , M. Pekárek [-] , J. Janů [-] , M. Šacl [-] (85. P. Šoustar [-] )