25.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

Hartvíkovice vybojovaly bod

23

V důležitém záchranářském souboji zajistil Hartvíkovicím bod v závěru Jakub Sýkora.

Hosté po půli vedli

Možná klíčový duel v boji o záchranu se odehrál v Hartvíkovicích. Oba týmy potřebovaly vyhrát a po remíze je jasné, že ani jeden z týmů nemá záchranu ve svých rukou.

Domácí začali šancí Martina Kopuletého, ale jeho střela šla těsně vedle. Hosté kontrovali nákopem na Feifera, který ještě pálil nad. Jenže v 31. minutě tentýž hráč z podobné situace už skóroval, když se dostal mezi obránce a zamířil do šibenice – 0:1. Zmrazené Hartvíkovice měly před pauzou jedinou příležitost. Balon dostal do vápna David Kopuletý, ale jeho pokus gólman Dinga vyrazil.

Domácí v závěru vyrovnali

Hostitelé do druhé půlky nastoupili s vervou a měli míč častěji na kopačkách. Nejdříve nezakončil přesně únik Martin Kopuletý, který vzápětí postupoval sám na Dingu, ale bránu přestřelil. V 64. minutě se však v pokutovém území dostal do zakončení Záviška a obloučkem vyrovnal – 1:1. Aktivnější Hartvíkovice poté ožily, ale otočit stav se jim nepodařilo. Naopak v 72. minutě po rohu Štěpánova, na který si nejvýše naskočil Kovalchuk, znovu inkasovaly – 1:2. Bojující tým domácích se dočkal vyrovnání až ke konci, kdy se míč po Záviškově rohu dostal po několika odrazech až k Malému a ten jej v pádu dopravil do sítě – 2:2. V závěru ještě byly možnosti na obou stranách. Trestný kop hostujícího kapitána Vrzala vypadl Chalupovi z rukavic a dorážku zachránil na čáře odkopem Křivánek. Následně přihrál Martina Kopuletý na polovinu soupeře Horkému, ale postup dvou na jednoho zastavil zvednutý praporek.

Hartvíkovice pojedou o naději bojovat do Velké Bíteše. Štěpánov hostí Velký Beranov.

TJ Hartvíkovice
Luděk Hadraba (trenér): První poločas jsme byli v křeči a měli svázanější nohy. Do druhé půle jsme chtěli zjednodušit hru a víc střílet než kombinovat a zlepšili se herně. Byl to ale remízový zápas.

P. Chalupa [-] - P. Křivánek [-] , M. Sýkora [-] , J. Sýkora [-] , D. Outulný [-] - M. Záviška [-] , M. Outulný [-] (46. M. Malý [-] ) , D. Kopuletý [-] (85. T. Urbánek [-] ) , D. Horký [-] - M. Outulný [-] (67. P. Vlk [-] ) , M. Kopuletý [-]