18.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

Nedvědice díky druhé půli porazila Štěpánov

36. F. Škutchan (p.) , 51. P. Havíř , 62. Z. Prudký , 72. Z. Prudký , 85. P. Sytař - 33. M. Vrzal
31

Derby týmů bojujících o holé přežití zvládla lépe domácí Nedvědice, která díky čtyřem brankám ve druhé půli vyhrála 5:1.

Po půli nerozhodně

Na hřiště Nedvědice přijel Štěpánov, který by se v případě výhry posunul před svého soupeře a oživil tak šance na záchranu. To se však nakonec nekonalo a domácí jasně vyhráli.

V první půli se hrál opatrný fotbal, kdy žádný z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu. Do útoku se více tlačili domácí, ale byli nepřesní ve finální fázi. Skóre se měnilo v 33. minutě, když se k přímému volnému kopu po zbytečném faulu postavil zkušený exekutor Miloš Vrzal a překonal Havlíka - 1:0. Za chvíli však bylo vyrovnáno, protože hosté domácím nabídli penaltu po faulu na Pavla Pokorného. K té se postavil Filip Škutchan a nedal Dingovi šanci - 1:1. Za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.

Domácí ve druhém poločase rozhodli

Druhá polovina zápasu vyzněla jasně pro nedvědické. V 51. minutě poslal domácí do vedení Petr Havíř, který do sítě uklidil Trdého střelecký pokus - 2:1. Tato branka přinesla klid na kopačky hráčů Nedvědice a z toho pramenily i další šance i branky. V 62. minutě domácí přečíslili defenzivu Štěpánova a Zdeněk Prudký po akci Sytaře s Pokorným zvýšil do prázdné branky na 3:1. Ten samý hráč se prosadil i o deset minut později a definitvně rozhodl o osudu zápasu, přihrával mu Krejčí - 4:1. Na konečných 5:1 upravil pět minut před koncem zápasu Petr Sytař po povedené akci Škutchana. Nedvědice derby zvládla mnohem lépe a svému nedělnímu sokovi odskočila na pět bodů.

Nedvědice pojede v příštím kole do Hartvíkovic, které jsou na tom bodově úplně stejně. Štěpánov bude bojovat ve Velké Bíteše.

SK Pernštejn Nedvědice
David Mareš (hráč): Náš výkon v tomto utkání byl konečně kvalitní, dokázali jsme se prosazovat v útočné fázi. Nyní doufáme, že nás zlepšená hra a střelba gólů povzbudí do dalších zápasů. Parádní výkony odvedli všichni dorostenci v našem týmu.

D. Havlík [-] - F. Škutchan [-] , P. Sytař [-] , R. Krejčí [-] , L. Trdý [-] , P. Havíř [-] , P. Pokorný [-] , L. Jirásek [-] , Z. Prudký [-] , D. Mareš [-] (73. D. Houdek [-] ) , J. Veselský [-]