18.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

Rantířov si s Měřínem body rozdělil

29

V Rantířově se hrálo o čelo tabulky a Měřín si odvezl cenný bod.

V první půli skórovaly oba týmy

Oba týmy na jaře poměrně dost ztrácí, a tak bylo důležité, kdo po tomto utkání bude mít v boji o druhou příčku lepší výchozí pozici.

Úvod utkání se nesl ve znamení boje o střed hřiště. Poprvé zahrozili hosté, ale Koženého střela na zadní tyč minula branku. Ve 20. minutě se do šance dostali i domácí, ale po hlavička po standardní situaci mířila těsně vedle. Skóre se poprvé měnilo ve 27. minutě, kdy důrazný útočník hostů Tomáš Kuřátko vybojoval míč a krásnou střelou trefil šibenici Krupicovy branky - 0:1. Po této situaci byli chvíli lepší hosté, ale před přestávkou se do hry začali dostávat i domácí a svůj mírný tlak v závěru prvního poločasu přetavili ve vyrovnávací gól. Ve 42. minutě rohový kop na zadní tyči uklidil do branky Stanislav Lojda - 1:1.

Ve druhém poločase branka nepadla

Druhý poločas toho moc nenabídl. Rantířov spoléhal na dlouhé nákopy gólmana Krupici, s nimiž si hostující defenziva poradila. Hostující zahrozili snad jen díky Tomášovi Bublánovi, ale ani on skóre nezměnil. A jelikož se to nepovedlo ani nikomu jinému, tak se v Rantířově body dělily. Sudí Machát navíc zápas ukončil o dvě minuty dříve.

Měřín čeká v příštím kole soupeř toho nejtěžšího kalibru, když k dálnici D1 přijede lídr z Rapotic. Rantířov si bude chtít zvednout sebevědomí na půdě trápící se Rokytnice nad Rokytnou, kde hraje v neděli.

TJ Ježek Rantířov
Radek Pavlíček (trenér): Konečná remíza je naprosto spravedlivá. Chyběli nám čtyři lidi ze základní sestavy, nicméně i ten boj je pro nás v této situaci přijatelný.

TJ Jiskra Měřín
Karel Kružík (trenér): Přijeli jsme do Rantířova s taktikou defenzívy a rychlých protiútoků. Což se nám dařilo. Bohužel jsem po špatně bráněné standardce dostali vyrovnávací gól. Jinak vzhledem k šancím jak našim, tak ze strany domácích, jsem spokojen s bodem. Jelikož je vršek tabulky neuvěřitelně vyrovnaný, je každý bod ze hřiště soupeře cenný.

A. Krupica [-] - S. Lojda [-] , P. Pavlíček [-] , L. Horáček [-] , M. Grundza [-] , J. Vyskočil [-] , D. Vaněk [-] , L. Lát [-] , J. Holub [-] (71. M. Horáček [-] ) , K. Živný [-] (49. D. Kourek [-] ) , J. Bartejs [-]

J. Hladík [-] - T. Kuřátko [-] (81. K. Kružík [-] ) , T. Bublán [-] , M. Matoušek [-] , M. Souček [-] , L. Doležal [-] , T. Láznička [-] , D. Polák [-] , M. Kožený [-] , V. Beran [-] , V. Procházka [-]

ŽK: 28. P. Pavlíček - 51. M. Souček .
Hráči zápasu: S. Lojda - T. Kuřátko .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: MACHÁT Oldřich - HAVLÍN Marek, KŘÍŽ Jan.