17.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

Radešínská Svratka zvládla i třetí domácí duel

27. I. Plhal , 42. M. Sýkora (vl.) - 30. J. Sýkora
34

Svratečtí po Nedvědici a Polné získali tři body i s Hartvíkovicemi a posunuli se na druhé místo tabulky.

V první půli padly tři branky

V Radešínské Svratce se potkaly dva týmy, které na jaře nepoznaly hořkost porážky.

První půle patřila domácím, kteří však naráželi na gólmana Chalupu. Ve 27. Minutě platilo známé pravidlo nedáš – dostaneš. David Kopuletý trefil pouze tyč domácí svatyně, chvíli na to Mužátko po autu předskočil Kafku, vyslal do brejku Jinka a ten našel Plhala, který rozvlnil síť hostující brány – 1:0. Hosté srovnali hned po třech minutách, když si Jakub Sýkora poradil s přesilou a z rohu velkého vápna prudkou přízemní střelou překonal Milana Petra v domácí bráně – 1:1. Do kabin šli nakonec  spokojenější domácí, když se po faulu na Mužátka postavil k přímému volnému kopu Jinek, a Milan Sýkora jeho střelu srazil do proti pohybu brankáře Chalupy – 2:1.

Domácí si výhru pohlídali

Ve druhé půli byli nebezpečnější hosté z Hartvíkovic, jejichž hru oživil střídající Michal Záviška, kterého dvakrát vychytal Milan Petr. Hrozil i Martin Kopuletý s Jakubem Sýkorou, ale v zakončení byli nepřesní a vůbec netrefili domácí bránu. Křížovi svěřenci hrozili po brejcích. Pekárkova dělovka z voleje těsně minula hostující bránu. V závěru mohl rozhodnout Mužátko, ale trefil pouze Chalupu. Záhy na Mužátkův centr  těsně nedosáhl Veselý, a tak se domácí radovali z výhry 2:1. Celý zápas byl ovlivněn nepřesnými výroky sudího Zadiny, který zbytečně kouskoval hru.

Radešínskou Svratku v příštím kole čeká duel s Velkým Beranovem. Hartvíkovice zajíždí k důležitému duelu na hřiště Polné.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž (trenér): Byla škoda, že jsme po půli nevedli vyšším rozdílem, protože jsme především v úvodu měli dost šancí. Ve druhé půli měli hosté solidní příležitosti a my jsme hrozili pouze z brejků. Zbytečně jsme se pak strachovali až do konce, protože hosté za celý zápas kopali asi třicet standardních situací v blízkosti našeho vápna. Hosté si za druhou půli bod zasloužili.

TJ Hartvíkovice
Luděk Hadraba (trenér): První půli jsme přežili a prohrávali jsme jen o branku. Ve druhém poločase jsme měli dost šancí, ale když je neproměníme, tak nemůžeme pomýšlet na body. Byl to remízový zápas.

M. Petr [-] - L. Gabriel [-] (84. J. Novák [-] ) , R. Smejkal [-] , M. Drdla [-] , M. Šacl [-] , A. Jinek [-] (52. M. Kříž [-] ) , I. Plhal [-] (90. P. Veselý [-] ) , M. Pekárek [-] , J. Chrást [-] , M. Mužátko [-] , J. Janů [-]

P. Chalupa [-] - D. Outulný [-] , M. Sýkora [-] , M. Kafka [-] , P. Křivánek [-] (86. J. Křehlík [-] ) - M. Kopuletý [-] , D. Kopuletý [-] , D. Horký [-] , M. Outulný [-] (76. M. Malý [-] ) - J. Sýkora [-] , M. Outulný [-] (46. M. Záviška [-] )

ŽK: 61. M. Drdla , 73. M. Mužátko , 75. J. Chrást , 80. M. Šacl - 40. D. Kopuletý , 62. M. Záviška , 73. J. Sýkora , 90. D. Horký .
Hráči zápasu: M. Petr , J. Janů - M. Záviška .
Počet diváků: 105. Rozhodčí: ZADINA Petr - KUBEŠ Petr, ŠEBEK Ladislav (N).