Velký Beranov rozdrtil Rokytnici

30

Velký Beranov chtěl napravit zaváhání z Měřína, a to se mu povedlo, když jednoznačně porazil Rokytnici.

Hosté vedli, ale půli prohráli

Do Velkého Beranova přijela Rokytnice, která v minulém kole schytala na domácím hřišti debakl od Hartvíkovic.

Utkání začali lépe hosté, Štefánka v pokutovém území srazil Miška a následný pokutový kop proměnil Vahila - 0:1. Již ve 4. minutě však stav utkání srovnal povedenou pumelicí kapitán domácích Petr Kittler - 1:1. Vedoucí branku domácích zaznamenal Novák, který uklidil do sítě nedůraznou střelu Ganzwohla - 2:1. Následně protáhl Dvorského v bráně Vahila, další pokusy hostí však končily mimo. Branku přinesla až 30. minuta, kdy Rostislav Kittler zatáhl míč až do šestnáctky, jeho přihrávka se po několika odrazech dostala až k Hladílkovi, který uklidil míč do branky - 3:1. Ve 44. minutě utekl všem Petr Novák, ale tvář v tvář brankáři trefil pouze tyčku. Domácí tak šli do kabin s vedením 3:1.

Domácí navyšovali vedení

Druhou půli rozjeli lépe domácí, Rostislav Kittler vyslal po pravém křídle Ganzwohla, který přihrál na nabíhajícího Nováka a bylo to 4:1. Za čtyři minuty rozvlnil sít po Pýchově centru hlavou Ganzwohl a to dostalo hosty do kolen - 5:1. Hosté se ještě pokoušeli o útočné výpady, se kterými si ale domácí obrana dokázala poradit. V 62. minutě sklepl Hladílek míč pro Křenka, který poslal míč z šestnáctky za záda brankáře hostí - 6:1. Pak se hra chvíli kouskovala a míči vládli spíše domácí, kteří zkoušeli přidat ještě nějakou branku. To se povedlo po tečované přihrávce Nováka až Jiřímu Pýchovi, jež neměl problém uklidit míč do prázdné branky - 7:1. Zápas se až na malou rozmíšku na konci druhé půle dohrál v klidu.

Velký Beranov se v příštím kole utká s dalším týmem ze spodku tabulky, když jede do Starče. Rokytnice bude chtít ukončit černou sérii v domácím duelu s Lukami.

TJ Velký Beranov 1975
Richard Ganzwohl (hráč): Dokázali jsme se dostat z nepříznivého stavu a od druhé půle jsme byli lepším týmem na hřišti. Hosté v první půli měli své šance na změnu skóre, ale ve druhém poločase už jejich útočná hra nebyla tak nebezpečná.

M. Dvorský [-] - P. Kittler [-] , J. Štumar [-] , F. Smejkal [-] - D. Miška [-] (32. J. Pýcha [-] ) , M. Křenek [-] (65. V. Molva [-] ) , R. Kittler [-] , J. Pokorný [-] (63. M. Neshyba [-] ) , J. Hladílek [-] - P. Novák [-] , R. Ganzwohl [-]