16.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Radešínská Svratka otočila duel s Polnou

29

Ve větrném zápase se v první půli vedlo lépe hostům, kteří vedli. Po přestávce se domácí zvedli a díky Plhalovi a Jinkovi slaví tři body.

Jelínek poslal hosty do vedení

Oba týmy chtěly navázat na bodové zisky z prvních zápasů, kdy Radešínka vyhrála a Polná brala cenný bod ze zápasu se Starčí.

Domácí zahrozili hned v úvodu, kdy se Plhal obtočil kolem hostujícího beka, ale gólman Rychtecký byl na místě. V 7. minutě domácí ztratili míč na půli hříště, Polná podnikla rychlý protiútok a z pravé strany se trefil Jelínek - 0:1. Domácí sice hráli po větru, ale působili ospale. Do šance se sice dostal Jinek, ale přestřelil. Pekárkovu ránu zase hostující defenziva zblokovala. V závěru půle se proti rychlým brejkům hostů dvakrát vyznamenal Chrást v domácí svatyni.

Domácí otočili skóre ve svůj prospěch

Ve druhém poločase, ač proti větru, působili lepším dojmem domácí. Mužátkova teč po centru Starého těsně minula tyč a Drdlovu hlavičku po rohu vyrazil Rychtecký nad bránu. V 75. minutě nejprve Jinek postupoval z boku na gólmana hostí, ale ten jeho pumelici vyrazil na roh. Ten zahrál Jinek a přesným centrem našel hlavu Plhala - 1:1. O osm minut později zahrával přímý volný kop Starý a po soubojích ve vápně se nejlépe zorientoval Jinek, který z malého vápna poslal domácí do vedení - 2:1. V závěru zahrozili hosté, ale domácí gólman Chrást vychytal jak Válka, tak Holase, který se octil sám na hranici penalty.

Radešínskou Svratku čeká v příštím kole zápas s Hartvíkovicemi, které také na jaře dvakrát vyhrály. Polná se v domácím zápase bude chtít dotáhnout na Nedvědici.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž (trenér): Ukázalo se, že týmům svědčilo hrát spíše proti větru. Polná nás zaskočila rychlou brankou, pak jsme měli nějaké šance, ale neproměnili jsme je a byli jsme rádi, že jdeme do druhé půle pouze s jednogólovým mankem. Ve druhém poločase jsme se semkli a dvakrát jsme skórovali. V závěru nás podržel brankář.

P. Chrást [-] - R. Smejkal [-] , M. Drdla [-] , M. Šacl [-] , A. Jinek [-] (84. J. Dostál [-] ) , I. Plhal [-] , M. Pekárek [-] , J. Chrást [-] , M. Mužátko [-] , Z. Starý [-] (88. P. Veselý [-] ) , J. Janů [-] (72. L. Gabriel [-] )